Binali Yıldırım'dan sert tepki: Milletin sinirini bozmayın

Cumhur İttifakı İstanbul adayı Binali Yıldırım, basın mensuplarının karşısına çıkarak, Ekrem İmamoğlu'nun elinde henüz mazbatası olmadan, belediye başkanı olarak dolaşmasına tepki gösterdi. Yıldırım, seçimin şu an itibariyle YSK'nın uhdesinde olduğunu belirterek, sabırla sonuçları beklemek gerektiğini söyledi.

Binali Yıldırım'dan sert tepki: Milletin sinirini bozmayın
03 Nisan 2019 Çarşamba 19:19

Cumhur İttifakı İstanbul adayı Binali Yıldırım, basın mensuplarının karşısına çıkarak, Ekrem İmamoğlu'nun elinde henüz mazbatası olmadan, belediye başkanı olarak dolaşmasına tepki gösterdi.

Yıldırım, seçimin şu an itibariyle YSK'nın uhdesinde olduğunu belirterek, sabırla sonuçları beklemek gerektiğini söyledi.

Binali Yıldırım, "Mazbata kime verilirse başkan odur. Şimdi soruyorum Sayın İmamoğlu elinde mazbatan var mı? Yok. O halde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yazarak sağa sola gitmenin, orada burada hava atmanın ne anlamı var." dedi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, partisinin İstanbul İl Başkanlığında açıklamalarda bulunuyor.

Yıldırım, "Seçim bitmiştir, şikayet, itiraz dönemi devam etmektedir. Bu ilk defa olan bir şey değil." ifadelerini kullandı.

Yıldırım, "İstanbul halkı kararını vermiştir ve bu karar YSK tarafından açıklanacaktır. Bu karar açıklanmadan, itiraz süreçleri karara bağlanmadan sorumsuzca davranmak, toplumu germek ülkeye zarar verir, millete zarar verir, her şeyden önce adayın kendisine de zarar verir." diye konuştu. 

'Uluslararası baskı yapmaya çalışmak Türk milletinin sinirlerini bozuyor'

Yıldırım, "Başka ülkelerdeki belediye başkanlarına tebrik ettirmek, aratmak, uluslararası baskı yapmaya çalışmak, dış ülkelerden destek mesajları talep etmek, almak, Türk milletinin sinirini bozmaktadır. Açık konuşuyorum. Bu milletin sinirini bozmaya hakkınız yoktur. Bu millet farklı düşünebilir, iç siyasette birbirine rakip olabilir ama ülkemiz üzerinde, burayı bir Venezuela gibi bir havaya sokmak isteyenlere karşı da bütün ayrılıklarımız bir tarafa gider ve bir tek yumruk olarak dururuz." şeklinde konuştu. 


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×