Bayram: İmamoğlu, soyadını neden değiştirdiğini açıklasın

Twitter'dan yaptığı bir paylaşım nedeniyle kendisi hakkında dava açan CHP Adayı İmamoğlu'na seslenen AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, "Bunlarla uğraşacağına soy ismini niye değiştirmiş öncelikle onu bir açıklasın" dedi.

Bayram: İmamoğlu, soyadını neden değiştirdiğini açıklasın
22 Mayıs 2019 Çarşamba 01:55

AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Ekrem İmamoğlu'nun yüzlerce insana sosyal medya paylaşımları nedeniyle dava açtığını söyledi.

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı katleden DHKP-C'li teröristleri öven ve cenazesi terör örgütü flamalarına sarılarak kaldırılan Dicle Deli'nin cenazesine katılan Ekrem İmamoğlu'nun, cenaze töreninden sonra attığı Twitter mesajını gündeme getiren Bayram, bu nedenle İmamoğlu tarafından mahkemeye verildi. 

Ankara'daki terör saldırısında ölenler arasında bulunan Dicle Deli'nin cenazesine katılan İmamoğlu daha sonra da, "Ankara’da can veren Dicle Deli kardeşimin mekanı cennet olsun" şeklinde Twitter mesajı paylaşmıştı. Mesaja bakmak isteyenler için linki şurada: https://twitter.com/ekrem_imamoglu/status/653547007055937536

Milletvekili Bayram da İmamoğlu'nun bu mesajını alıntılayarak, "Bir tarafta vatanı için can veren Trabzonlu şehidimiz Eren Bülbül, diğer tarafta terörist cenazesine giden Trabzonlu Sayın Ekrem İmamoğlu’nu Trabzonlu hemşehrilerimin ve aziz milletimin dikkatine ve takdirlerine sunuyorum" şeklinde bir paylaşımda bulunduğu için hakkında hak ihlali ve hakaret davası açıldı. 

Bayram: İmamoğlu, soyadını neden değiştirdiğini açıklasın

Bayram: İmamoğlu, soyadını neden değiştirdiğini açıklasın

Konuyla ilgili açıklama yapan Avukat Serkan Bayram, sözleriyle ilgili "Tweetimi beğenmedi ve dava açtı. Bir de başkan olduktan sonra neler yapacağını düşünün. Düşünmek bile istemiyorum" dedi.

Bayram, "Sayın İmamoğlu bunlarla uğraşacağına soy ismini niye değiştirmiş, öncelikle onu açıklasın." diye konuştu.

AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, 3 Mart yerel seçimlerinde en çok oyu alan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun, kendisine sosyal paylaşım sitesi ‘Twitter’dan 22 Nisan 2019’da yaptığı bir paylaşım nedeniyle 50 bin liralık tazminat davası açtığını söyledi.

Bayram: İmamoğlu, soyadını neden değiştirdiğini açıklasın

Dava dilekçesini basın mensuplarına gösteren Bayram, “Ne demişim? ‘Bir tarafta vatanı için can veren Trabzonlu şehidimiz Eren Bülbül, diğer tarafta terörist cenazesine giden Trabzonlu Sayın Ekrem İmamoğlu’nu Trabzonlu hemşehrilerimin ve aziz milletimin dikkatine ve takdirlerine sunuyorum’ Eren Bülbül’ün resmi sol tarafta. Sağ tarafta Ekrem İmamoğlu’nun ‘Ankara’da can veren Dicle Deli kardeşimin mekanı cennet olsun’ paylaşımı. Altta da terör örgütünün bayrağına sarılmış Dicle Deli’nin cenazesi” ifadelerini kullandı.

‘Kaç defa Yunanistan’a gitmiş gelmiş, onu açıklasın’

Bu durumu Trabzonluların dikkatine sunduğunu belirten Bayram, şöyle devam etti: “Daha başkan olamadan ve her söyleminde ‘Ben insanları kucaklıyorum, benim dilim barış dili’ diyen zatı muhterem daha bu tweete dayanamadı. Buna kızdı, bu tweeti beğenmedi ve dava açtı. Bir de başkan olduktan sonra neler yapacağını düşünün. Düşünmek bile istemiyorum.

Bir tek bana dava açmadı. Ekrem İmamoğlu tarafından yüzlerce vatandaşımıza açılan tazminat davaları var. Daha işe başlamadan vatandaşıyla mahkemelik olan bir başkan adayını aziz milletimizin takdirlerine sunuyorum. Sayın İmamoğlu bunlarla uğraşacağına soy ismini niye değiştirmiş, öncelikle onu açıklasın. Kaç defa Yunanistan’a gitmiş gelmiş, onu açıklasın.”

‘Gezi eylemlerinde de, 17-25 Aralık’ta ‘her şey güzel olacak’ deniliyordu’

“Son dönemde bir nakarattır gidiyor, ‘Her şey güzel olacak’ diye. Gezi eylemleri olduğunda da tencere tavacılar, ‘Her şey güzel olacak’ diyordu.” ifadesini kullanan Sekan Bayram, “17-25 Aralık’taki darbe girişimi sırasında da ‘Her şey güzel olacak’ diye tweetler atılıyordu. Bunun baş mimarı Emre Uslu’dur. Ne acıdır ki 2016’da iki yıl sonra darbe girişimi olmuştur” değerlendirmesinde bulundu.


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×