Avrupa'nın göbeğinde 1600 mülteci çocuk kayboldu

Hollanda'daki mülteci kamplarından bin 600 çocuğun kaybolduğu ortaya çıktı. Çocukların organ mafyası ve sapkın çetelerin eline düşmesinden endişe ediliyor

Avrupa'nın göbeğinde 1600 mülteci çocuk kayboldu
04 Haziran 2019 Salı 12:37

Hollanda’da mülteci kamplarında 4,5 yıl içerisinde, yaklaşık bin 600 mülteci çocuk kayboldu. 

Hollanda'daki NRC gazetesinde yer alan haberde, gazetenin kaybolan sığınmacı çocuklarla ilgili yaptığı araştırmada, Merkezi Mültecileri Barındırma Organı (COA) ve vasilik görevi yapan Nidos Vakfı'ndan bilgiler toplandığı belirtildi.

Bu bilgiler doğrultusunda ülkedeki yaklaşık bin 600 mülteci çocuğun kaybolduğunun ve akıbetlerinin bilinmediğinin ortaya çıktığı ifade edilen haberde, mülteci çocukların insan tüccarlarının eline düştüklerine dair sinyaller alındığı kaydedildi.

Nidos Vakfı'nın verileri daha önceki araştırmalara dahil edilmediği için sayının bilinenden daha fazla olduğuna işaret edilen haberde, kaybolan mülteci çocukların büyük kısmının Fas, Afganistan ve Cezayir kökenli oldukları aktarıldı.

Haberde, bu ülkelerden gelen mülteci çocukların ülkede oturma izni alma şanslarının az olduğu, ancak oturma izni şansı yüksek bazı Suriyeli ve Eritreli çocukların da kaybolduğu belirtildi.


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×