Gönderi takibi (PTT, posta, kargo, yurt içi, yurt dışı gönderileri)

Gönderi Takip Nasıl Yapılmaktadır? Türkiye'nin en büyük kargo kuruluşlar olan PTT, MNG Kargo, Yurtiçi Kargo, Aras Kargo, UPS ve USPS Tracking firmalarına vermiş olduğunuz kargolarınızı Gönderi takibi sistemi ile yakından takip edebilirsiniz.

Google Haberlere Abone ol

Gönderi - Kargo Takip Nasıl Yapılmaktadır? Türkiye'nin en büyük kargo kuruluşlar olan PTT, MNG Kargo, Yurtiçi Kargo, Aras Kargo, UPS ve USPS Tracking firmalarına vermiş olduğunuz kargolarınızı Gönderi takibi sistemi ile yakından takip edebilirsiniz. Kargoya verdiğiniz gönderinizi tam zamanında yetiştirebilmek ve bu yetiştirme sürecinde, kargonuzu istediğin zaman ve istediğiniz yerde takip edebilmenizi sağlayan kargo takip sistemi bütün firmalar tarafından kullanılmaktadır. 

PTT

Yurt içi gönderi takibi için tıklayın.

Yurt dışı posta ve kargo takibi için tıklayın.

MNG Kargo

Yurt içi ve yurt dışı kargo ve gönderi takibi için tıklayın.

Yurtiçi Kargo

Yurt içi ve yurt dışı kargo ve gönderi takibi için tıklayın.

Aras Kargo

Yurt içi ve yurt dışı kargo takibi için tıklayın.

UPS

Yurt içi ve yurt dışı kargo takibi için tıklayın.

USPS Tracking

Yurt dışı kargo takibi için tıklayın.

PTT Kargo, Türkiye'nin en büyük nakliye kuruluşlarından biridir. PTT; vermiş olduğunuz kargoları takip etmenizi ve kargolarınızı istediğiniz zaman ve istediğiniz zaman takip etmenizi sağlayan kargo takip sistemi kullanmaktadır.

PTT Kargo Takip İşlemleri Nasıl Gerçekleşmektedir?
PTT, Türkiye'nin her bölgesine her il ve aynı zamanda her ilçesine kargo gönderme kapasitesine sahiptir. PTT, hem uygun fiyatlı olması hem de hızlı olması nedeniyle vatandaşlar tarafından ilgi gören bir kuruluştur. PTT kargo takibini yapmak için; Kargonuzu teslim ettikten sonra kargo takip numarası verilir.

PTT Kargo Takip Numarası İle Neler Yapılabilir?

PTT kargo takip numarası ile kargoların tam olarak nerede ve ne zaman olduğunu görebilirsiniz. PTT'nin herhangi bir şubesinden, kargolarınızı PTT web sitesinden internet üzerinden teslim ettikten sonra size verilen gönderi Takip Numarasını bulabilirsiniz. Ancak, bu işlemi gerçekleştirmek için internet hesabınız yoksa, PTT şubelerinden elde ettiğiniz tüm bilgileri, size verilen Kargo Takip Numarası ile öğrenebilirsiniz. Size gelen kargolar veya tüm kargolarda verilen barkod numarası ile size çok fazla bilgi sahibiz. Sistemde barkod numarasını girerseniz; Gönderi ile ilgili en son bilgileri, kargo havalesi bilgilerini, gönderilecek gönderinin tüm bilgilerini, sevkıyat tarihini, alıcının bilgilerini, göndericinin bilgilerini, kargo tipini görebilirsiniz.

İnternet Üzerinden PTT Kargo Takibi Nasıl Yapılmaktadır?

www.gonderitakip.ptt.gov.tr internet adresini kullanarak, kargonuzun ulaşıp ulaşmadığını, tam olarak nerede olduğunu, eğer kabul edilmemişse geri gönderilip gönderilmediğini, yine çok kısa bir sürede öğrenme imkanına sahip olabilirsiniz. TC kimlik numaranızla ya da size verilen kargo takip numarasını kullanarak sisteme girdikten sonra, güvenlik kodunu da doğru girmeniz ile birlikte tüm bu bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Gönderinizle ilgili herhangi bir aksiliğin yaşanması durumunda, tekrar aynı kargo takip numarasıyla durumdan haberdar olabilir ve PTT şubesi aracılığıyla duruma müdahale edebilirsiniz.

 

Yorumlar

Halil Ibrahim Almanya'da istek gelecekti
Abdullayeva
Shehzad khan