Gazeteler gazete oku 26 Kasım 2020 Perşembe gazetelerin bugünkü manşetleri

Gazeteler gazete oku gazetelerin bugünkü manşetleri; Gazetelerin 26 Kasım 2020 Perşembe günü çıkan manşetlerinde hangi haberler var, hangi gazete hangi konuyu öne çıkardı. Sözcü, Yeni Şafak, Cumhuriyet ve Karar gazetelerinin manşetlerinde hangi haberler vardı? İşte günün gazete manşetleri

Google Haberlere Abone ol

Gazeteler gazete oku gazetelerin bugünkü manşetleri, 26 Kasım 2020 Perşembe günü yayınlanan gazetelerin manşetlerinde hangi konular öne çıktı, hangi gazete hangi konuyu manşetine taşıdı? Gazetelerin bugünkü manşetlerinde neler vardı? Sözcü gazetesi manşetinde ne vardı? Yeni Şafak hangi manşetle çıktı? Türkiye'de bugün yayınlanan gazetelerin öne çıkardığı haberler ve başlıklar belli oldu. Akşam, Sözcü, Star, Karar, Yeni Şafak ve Yeni Akit gazetelerinin bugünkü manşetlerinde neler var? İşte detaylar:

BUGÜNKÜ MANŞETLERİN TÜMÜ İÇİN TIKLAYINIZ

Akşam gazetesi 9 Kasım Pazartesi günkü manşetinde Dağlık Karabağ harekatındaki son durumla ilgili bir haberi verdi. Gazete, "Karabağ'ın kalbinde ezan sesi" başlığını kullanarak Şuşa'nın kurtarılışını verdi.

Sözcü 9 Kasım Pazartesi manşeti ise Berat Albayrak'ın istifa haberine ayrıldı. Gazete, "Görevden ayrıldığını sosyal medyadan duyurdu" üst başlığını kullandığı manşet başlığını, "Hazine Bakanı Berat Albayrak istifa etti" şeklinde attı. Gazete haberin spotunda Albayrak'ın istifasından bir cümleyi kullandı.

Akşam gazetesi 5 Kasım manşetinde, "Minnettarız" başlığını atarak İzmir'deki 6,6 büyüklüğündeki depremden sonra canla başla çalışan arama kurtarma gönüllülerini manşete taşıdı.

Türkiye gazetesi bugün, "Koğuşta büyüdü kadavra böbreği ile kurtuldu" başlığıyla çıkarak organ yetmezliği sebebiyle doğduğu günden beri hastanede kalan Buse'nin hayata dönüş hikayesini analttı. 

Akşam gazetesi 15 Ekim Perşembe günkü manşetinde, "TTB'ye çoklu baro modeli" başlığını attı. Gazete, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünkü grup toplantısında yaptığı konuşmayı manşetten verdi.

Türkiye gazetesi "Teröristin ne işi var tabiplerin başında" başlığını atarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın grup toplantısındaki konuşmasını manşetine taşıdı.

Yeni Şafak gazetesi de bugün yine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın grup toplantısındaki konuşmasından TTB ile ilgili olan kısmını öne çıkardı. Gazete, "Terör örgütü TTB'ye el koydu" başlığını attı.

Akşam gazetesi 7 Ekim 2020 tarihli manşetinde "Kovid'de 3 kirtik adım" başlığını atarak, Bilim Kurulu tarafından yapılan duyuruya dikkati çekti. Gazeteye göre Bilim Kurulu şunları söyledi: İlk yerli aşının nüretimi başladı, antikor testleri yenilenecek, korona testleri daha yaygın yapılacak.

Sözcü gazetesi 8 Ekim 2020 tarihli manşetinde "Bu arkadaş anormal" başlığını atarak eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın ifadelerine yer verdi.

Gazete Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile yaptığı görüşmeye geniş yer verdi. Akdağ'ın GATA'nın eski başhekim yardımcısı hakkındaki ifadeler ise öne çıkarıldı.

Akşam gazetesi bugünkü manşetinde "Ermenistan haydut devlet" başlığıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini öne çıkardı.

Sözcü gazetesi bugünkü manşet ile koronavirüs tablosundaki değişikliği eleştirdi. 

GAZETELERİN 1 EKİM 2020MANŞETLERİ

Akşam gazetesi 1 Ekim 2020 tarihli manşetinde, "Doğu Akdeniz'de AB Modeli" başlığını kullandı. Gazete Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AB liderlerine yazdığı mektupda bu model önerisinde bulunduğunu yazdı.

Sözcü 1 Ekim manşeti ile "Ve gün geldi hesap döndü" başlığını kullandı. "Keser döner sap döner" sözünün bir kez daha doğrulandığını ileri süren gazete, subaylarımızı 10 yıl önce kumpaslarla zindanlara atan FETÖ üyesi yargı mensuplarının şimdi hesap vermeye başladığını yazdı.

Sözcü iki ayrı resim kullandı manşetinte. Resimlerden birinde bir zamanlar cezaevinde toplu poz veren tutuklu askerler yer alırken bir diğerinde ise bir zamanlar toplu poz veren FETÖ üyesi yargı mensupları yer aldı resimlerde.

28 EYLÜL 2020 GAZETE MANŞETLERİ

Akşam gazetesi bugünkü manşetinde "Kovid üçgeni" başlığını kullandı. Gazete, Devletin ttedbilreine duyarlı vatandaşların dikkatine rağmen virüsü yayan sorumsuzluk ve akılsızlığın üç örneği dün yaşandı, ifadelerini kullanarak yaşanan bazı olaylara dikkat çekti. Gazetenin haberine göre İstanbul Şile'de yaklaşık 2 bin kişi koronavirüs partisi düzenledi. Kaymakamlık anında harekete geçerek kampı bastı, cezalar kesildi.

Sözcü gazetesi 28 Eylül manşeti ile "45 yıldır çalışan fabrikayı açtılar" başlığını attı. Gazete, Gaziantep'te açılışı yapılan 300 fabrika listesinde yer alan fabrikalardan birinin daha önceden kurulduğunu ileri sürdü.

21 EYLÜL GAZETE MANŞETLERİ

Akşam gazetesi bugünkü manşetini koronavirüs için ilaç üreten firmalarla yaptığı özel röportajına ayırdı. Yerli korona ilacını üreten Atabay İlaç'ın patronları Zeynep-Doğan Taşkent çifti konuyla ilgili Akşam gazetesine özel demeç verdi. Çiftin, sırada SMA hastaları için gerekli olan hayati önemdeki ilaçların olduğunu söylediği de haberde yer aldı.

Sözcü gazetesi ise bugünkü manşetinde, "Yunan tahrikini tam 7 yıldır yazıyoruz, şimdi uyandılar" başlığını kullandı. Gazete "18 adamızı ve bir kayalığımızı göz göre göre işgal ettiler" şeklinde bir iddiada bulundu.

Yeni Şafak gazetesi ise bugünkü manşetinde, "PKK, FETÖ'ye çalışmış" başlığıyla çıktı.

Gazete manşet haberinde 15 Temmuz darbe girişimine giden süreçte terör örgütü PKK'nın da eylemleriyle FETÖ'ye destek verdiğini savundu.

18 EYLÜL 2020 GAZETE MANŞETLERİ

Akşam Gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Değerlere bağlı demokrasi" ifadesini bugün manşetine çıkardı.

Sözcü gazetesi ise Anayasa Mahkemesi'nin Enis Berberoğlu hakkındaki kararını manşetine taşıdı.

Yeni Şafak gazetesi Kovid aşısının Kasım ayında yapılmaya başlanacağını manşetinden verdi.

11 EYLÜL CUMA GAZETE MANŞETLERİ

 Akşam gazetesi bugünkü manşetini Türkiye ile Fransa arasında yaşanan Doğu Akdeniz gerilimine ayırdı. Gazete, Fransa Cumhurbaşkanı Macron için, "Kibirli ama aciz" başlığını attı.

Cumhuriyet gazetesi bugünkü manşetini, MİT sırlarını ifşa etmekten hapis cezası alan üç gazeteci için, "suçsuz, delilsiz 6 ay tutuklu kaldılar" şeklinde yanıltıcı bir başlık attı. Gazeteciler işledikleri suçun sabit olması nedeniyle hapis cezasına çarptırılarak tahliye edilmişti.

Türkiye gazetesi bugünkü manşetini eğitimi sezonuyla ilgili MEB tarafından yapılan çalışmalara ayırdı. Gazete, okulların 3 aşamalı bir plan kapsamında açılacağını yazdı.

Dünya gazetesi bugün "KGF'de yönetim hazineye geçti" başlığıyla çıktı.

Sözcü gazetesi "Vatandaşın 155 milyarına göz diktiler" şeklinde bir başlıkla çıktı. Gazete, bireysel emeklilik için toplanan paranın kredi yapılacağını ileri sürdü.

Yeni Şafak gazetesi bugün "Avrupa gazı bizden alacak" manşetiyle çıkarak Türkiye'nin Karadeniz'den çıkaracağı gazın önemini anlatan bir habere imza attı.

Yorumlar