Gazeteci Faruk Aksoy kimdir, nerelidir?

Gazeteci Faruk Aksoy kimdir, nerelidir, kaç yaşında, nerede çalıştı, daha önce nerelerde görev yaptı? CNN Türk ekranlarında son günlerde yorumlarıyla yer alan Faruk Aksoy biyografisi veya özgeçmişi merak konusu oldu.

Google Haberlere Abone ol

Gazeteci Faruk Aksoy kimdir, nerelidir, kaç yaşında, uzmanlık alanı nedir, nerede çalıştı, daha önce nerede çalışmıştı? CNN Türk ekranlarındaki yorumlarıyla dikkatleri üzerine çeken Gazeteci Faruk Aksoy'un biyografisi veya özgeçmişi hakkında bazı bilgiler şöyle: 

Gazeteci Faruk Aksoy, CNN Türk ekranlarında Akıl Çemberi programında yaptığı yorumlarla son günlerde en çok dikkat çeken isimlerden biri oldu. 

Yaptığı isabetli yorumlarıyla dikkatleri üzerine çeken Aksoy, tecrübeli gazetecilerden biridir. 

Gazeteci Faruk Aksoy kimdir, nerelidir?
Gazeteci Faruk Aksoy

 

Faruk Aksoy 1974 yılında Sakarya’da doğdu. 

Gazeteci Aksoy, lisans eğitimini Kütahya'da tamamladı.

Aksoy, televizyonculuk kariyerine de yine Kütahya'da başladı.

Kütahya Birlik FM isimli radyo kanalında program sunucusu olarak görev alan Faruk Aksoy, daha sonra BTV ekranlarında muhabirlik, sunuculuk ve spikerlik görevlerinde bulundu.

Gazeteci Faruk Aksoy kimdir, nerelidir?
Gazeteci Faruk Aksoy

 

Kütahya merkezli yayın yapan bir internet sitesinde uzun süreni köşe yazılarına devam eden Faruk Aksoy, Kütahya’da birkaç televizyon ve basın kurumunda görev yaptıktan sonra 2000 senesinde Kütahya’dan ayrıldı ve memleketi olan Sakarya’ya döndü.

Faruk Aksoy'un eşi kimdir, kiminle evlidir, soruları da sık sık sorulan cevabı merak edilen sorulardır. Faruk Aksyo aslen Kütahyalı olan Plastik ve Rekonstriktif Cerrahi Uzmanı Dr. Hacer Banu Koç ile evlidir.

Aksoy, evliliğinden sonra eşi ile beraber Aydın’a taşındı. Burada da televizyonlardan ve basın-yayından uzak durmadı.

Burada Aydın’da yayın yapan AyTV ve İzmir merkezli yayın yapan Kanal35’de çeşitli programlar yaptı. Bu ekranlardaki “Sokakta Edebiyat” programı çok beğenildi. Eşinin tayin durumu nedeniyle eşi ile beraber Kırklareli’ne taşındı. Faruk Aksoy, hafta sonları İstanbul’a gelip burada TV5 ekranlarındaki “Haftasonu Haberleri”ni hazırlayıp sundu.

Milat Gazetesi ve Yenişafak Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan ve yazarlık kariyerine de bir yandan devam eden Faruk Aksoy, bu arada Beykent Üniversitesi bünyesinde kurulan Beykent TV’nin kurucu üyelerinden biri oldu ve bu kanalda Genelkurmay eski başkanı Yaşar Büyükanıt ile programlar yaptı.

Gazeteci Faruk Aksoy kimdir, nerelidir?
Gazeteci Faruk Aksoy

 

Beykent TV ekranlarında “An ve Zaman” isimli programı hazırlayıp sunan Faruk Aksoy burada tarihçi Koray Şerbetçi ile beraber programlar da yapmıştır. Bu programı daha sonra Kanal 24’e taşıdı. TVNET isimli televizyon kanalında Karşı Karşıya adlı tartışma programını sundu.

Faruk Aksoy son olarak Kanal 7 medya grubu ile anlaşmıştır. Kendisi şu anda Ülke TV ekranlarındaki Haber Servisi adlı programı yapmaya başlamıştır. Twitter, Instagram ve Facebook hesaplarından gündemle ilişkin paylaşımlarına devam etmektedir.

Faruk Aksoy şimdilerde CNN Türk ekranlarında Başak Şengül'ün sunumunu yaptığı Akıl Çemberi programında yorumcu olarak bulunuyor.


 

Yorumlar

Alper Tanlak Sayın Faruk Aksoy sizden ricam lütfen bu kadar belli etmeyin kendinizi. Gözleriniz hep sağ ekrandan ayrıl mı yor acaba neden. Size bir itham atmıyorum gözlerimin gördüğünü söylüyorum. Saygılarımla,
Tarafsız Anlamanın en iyi yöntemi dinlemektir. Hep konuşursan dinleyemezsin .
Zorro Nasıl gazetecilik bu
Ziya Özaltın Sayın Faruk Bey ben daha önce sizi hiç duymadım görmedim birkaç gündür kanallarda denk geldi sizi dinledim bana tamamen tercüman oldunuz çok güzel sorular soruyorsunuz milletvekillerine Bu tür soruları sormanızı devam ettirmesi beklerim milletvekili olurken 1000 koyup 101 kazanan milletvekillerinden bahsettiğimiz aynen devam Bu tür soruları
duran sağıncı yolun açık olsun sizleri severek dinliyorum.