GAIN kimin sahibi kimdir?

GAN ya da Gain nedir reklamları izleyicilerde "Gain nedir" sorusuna neden oldu. İşte televizyon kanallarında reklamları dönen Gain hakkında merak edilenler:

Google Haberlere Abone ol

Televizyon kanallarında son günlerde reklamları dönen GAN ya da GAIN nedir, neyin reklamıdır? İlginç reklamlarıyla dikkatleri üzerine çeken Gain, daha önce de televizyon kanallarında seyircinin karşısına çıkmıştı; ancak bu kadar ilgi çekmemişti. Peki, GAN nedir bu Gain? 

Televizyon ekranlarında dönen reklamlada, Gain Turkey Gaye Su Akyol'un seslendirdiği "İstikrarlı Hayal Hakikattir" adlı şarkısıyla beraber sahilden insan manzaralarını gösteriyor.

GAIN, kişiye özel yayın akışı sunan, yenilikçi, eğitici, eğlendirici kısa videoların olduğu yeni nesil bir içerik platformu olarak hayata geçirildi. Diziler, kısa filmler, mini belgesel serileri, spor, müzik ve eğlence programlarının yanı sıra günlük haber akışı ve canlı yayınlardan oluşan yerli-yabancı geniş bir yayın akışını GAIN'de bulmak mümkün.

GAİN, eski konserleri de dijital platformda yayınlıyor. Ayrıca başrollerinde Devin Özgün Çınar ve Engin Günaydın'ın yer aldığı '10 bin adım' da dikkat çeken yapımlar arasında yer alıyor.

Ahmet Mümtaz Taylan'ın yer aldığı İstanbul Hesabı da yeni yapımlar arasında yer alıyor.

GAIN KİMİN, SAHİBİ KİMDİR?

Gain Turkey'in sahibi, Filli Boya'nın eski sahibi Gözde Akpınar'dır.

GAİN NE ZAMAN YAYINA BAŞLIYOR? 

Yeni nesil içerik platformu, yapay zeka tabanlı algoritması ve güncel içerik çeşitleri ile seyircinin beğenisini toplamayı hedefliyor. Gain, 30 Aralık günü ise yayın hayatına başladı. Şu an sadece iOS ve Android için uygulama geliştirilmiş durumda.

PROGRAMLAR

Mücbir Sebepler Yılbaşı Özel (31 Aralık)
Oyunlar Holding (Ocak)
Ahmet Mümtaz Taylan’la İstanbul Hesabı (Ocak)
Vedat Milor ile En İyisi (Ocak)
On Bin Adım (Ocak)
Terapist (Ocak)
MFÖ: Ele Güne Karşı (Ocak)
Bir Şifa Bağımlısının İtirafları (Ocak)
Sunucular: Bartu Küçük Çağlayan ve Melikşah Altuntaş

GAİN ÜCRETLİ Mİ?

Kişiye özel yayın akışı sunan, yenilikçi, eğitici, eğlendirici kısa videoların olduğu yeni nesil içerik platformu olan GAİN ücretsiz hizmet veriyor. 30 Aralık 2020 Çarşamba günü yayına başlayan platformun, ilerleyen aylarda aylık ve yıllık paketlerine göre farklı ücret tarifesi olması bekleniyor. İçerik başına ödeme de mümkün olacak. Gain'in içerik kütüphanesi Apple Store ve Google Play Store'dan indirilebilen mobil uygulama aracılılığıyla izlenebiliyor.

GAIN SAHİBİ GÖZDE AKPINAR KİMDİR?

Gözde Akpınar, 1980 yılında İstanbul'da ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. Babası Filli Boya'nın kurucusu Celal Akpınar'dır. İstanbul'da Saint Joseph Lisesinden mezun olduktan sonra üniversite eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesiİşletme-İktisat Bölümü'nde tamamladı. Eşzamanlı olarak, Bilgi Üniversitesi'nin sunduğu bir imkânla aynı bölümü İngiltere'de Portsmouth Üniversitesi'nde de tamamladı.

Gözde Akpınar, 2003 yılında Betek Boya ve Kimya Sanayi'nde çalışmaya başladı ve babasının 2005 yılındaki vefatına kadar birlikte 1,5 yıl çalışma imkânı buldu. Babası Celal Akpınar 2005 yılında kanser yüzünden vefat ettiğinde 25 yaşında olan Gözde Akpınar, şirketin yönetimini hemen devralmadı. Şubat 2008'de ilk kez Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

Gözde Akpınar, şirketin başına geçtiği günden bu yana sosyal sorumluluk projelerine ağırlık verdi. 2015 yılında Filli Boya Bilim Kampı projesini hayata geçirdi. 2016 yılında ise Filli Kadın Ustalar adlı proje ile kadınların erkek işi olarak görülen boya sektöründe yer almaları için farklı şehirlerde boyacılık kursları düzenledi

Filli Boya'nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel hazırlanan "Anca Beraber Kanca Beraber" isimli reklamında Atatürk vurgusu ve "Burası Türkiye. Özgürüz biz. Özgür insanlarız" söylemi ile sosyal medyanın en çok konuşulanlar arasında yerini almıştı.

 

Yorumlar