Ferdane Bilgin kimdir neden öldü?

Ferdane Bilgin son günlerde adı sıkça duyulan isimler arasında yer aldı. Peki, kimdir neden gündemde?

Google Haberlere Abone ol

Koronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanları yurdun dört bir yanında büyük bir saygıyı hakkediyor. Virüs ile mücadele esnasında hasta vatandaşlardan virüsü kapan sağlık çalışanlarının bazıları kurtarılabiliyor ancak bazıları ise arkadaşları kadar şanslı olamıyor. İşte şanslı olamayanlardan biri de Ferdane Bilgin oldu. 

Hatay’da 3 gün önce koronavirüs testi pozitif çıkan sağlık çalışanı Ferdane Bilgin (40), kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, konu ile ilgili sosyal medyada yaptığı paylaşımda, "Hatay İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkanlığı personellerimizden Ferdane Bilgin, hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Hatay Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneler Başkanlığı'nda idari personel olarak görev yapan Ferdane Bilgin'in koronavirüs testi 27 Kasım'da pozitif çıktı. Evli ve 2 çocuk annesi Bilgin, dün akşam kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, konu ile ilgili sosyal medyada yaptığı paylaşımda, "Hatay İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkanlığı personellerimizden Ferdane Bilgin, hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Merhumeye Allah'tan rahmet, sevenlerine, ailesine ve sağlık camiamıza baş sağlığı diliyorum" ifadelerine yer verdi. Bilgin'in cenazesi bugün toprağa verilecek.

FRANSA SOKAKLARI ALEV ALEV

 

Yorumlar