Eski yardımcısı Öztürk: Kılıçdaroğlu oturuyor, kalkıyor yalan söylüyor

Eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu için, "Kılıçdaroğlu oturuyor, kalkıyor yalan söylüyor" dedi.

TVNET'te yayınlanan Net Bakış programında değerlendirmelerde bulunan Yenilik Partisi Başkanı Öztürk Yılmaz, eski Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle hedef aldı.

Kılıçdaroğlu'nu "yürüyen yalan makinesi" olarak nitelendiren Yılmaz, "Türkiye’de şu sorun var. İnsanları itibarsızlaştırmak çok kolay. Muhalefet de aynısını yapıyor. İstifa ettiğim zaman baktım koridorda bir sürü yalan dolaştırıyorlar. Yürürken yalan söylüyorlar. Yiyip, içip yalan söylüyor. Muhalefet beni ihraç ettikten sonra bu kez itibarsızlaştırmak için bir sürü yayın yasağı koydu. Kılıçdaroğlu yürürken yalan söyleyen birisi.Oturuyor, kalkıyor yalan söylüyor. Birisi de, 'Kardeşim, sen böyle namuslu insanlara sırf gıcık olduğun için yalan söylersen bu yalanlar ayağına dolaşır' demiyor. 'Bana dokunmuyorsa ne yapıyorsa yapsın.' stratejisi var. Bu Türkiye’nin de muhalefetin de iktidarın da canını yakar." şeklinde konuştu.

KATARLI ÖĞRENCİLER YALANINI ISRARLA YAYIYOR

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu son olarak bir internet sitesinin yayınladığı ancak daha sonra "yanlış olduğunu" belirterek özür dilediği "Katarlı öğrenciler sınavsız tıp fakültelerine yerleşecek" şeklindeki yalan haberi ısrarla yaymaya çalıştığı için tepki çekmişti. 

Haberi yayınlayan site özür dilediği halde Kılıçdaroğlu, yalanı yaymaya devam ediyor.