Vatandaştan CHP'li vekillere HDP tepkisi

Aldığı mahkumiyet kararına rağmen Demirtaş'ın ceza almadığını ileri süren CHP milletvekilleri gittikleri Ardahan'da vatandaşın tepkisiyle karşılaştı. Vatandaş, CHP iktidar olmak istiyorsa HDP'den uzak duracak, diyerek tepkisini net bir şekilde ortaya koydu.

Ardahan'ın Çıldır ilçesinde bir takım ziyaretler gerçekleştiren CHP'li vekiller ile vatandaşlar arasında HDP gerginliği yaşandı. Vatandaşlardan "HDP'den, Demirtaş'tan uzak durun." çıkışı geldi.

Bu kapsamda CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçen ve Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Ardahan'ın Çıldır ilçesinde vatandaşlarla görüştü.

Seçim startını verdiklerini belirten vekiller, vatandaşlardan destek istedi.

O anlarda bir vatandaş, "Vekiller hepiniz rahatsınız. Orada birbirinizle dövüşeceğinize sorun insanlara derdiniz nedir diye." ifadelerini kullandı.

Ziyaret esnasında vatandaşların eleştirileriyle yükselen tansiyon, tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın adı geçince zirve yaptı.

Vekillerden birisi "Demirtaş, mahkemelerde yargılanıp ceza almadığı için suçsuzdur. Ceza aldığı an suçludur. Onun cezasını kanunlar, adalet önünde versin." dedi.

Bu sırada araya giren bir vatandaş, "CHP iktidar olmak istiyorsa HDP'den uzak duracak." şeklinde konuştu.

Bu anları bazı vatandaşlar alkışlayarak karşıladı. CHP'li iki vekil ise bu sözlere tepki gösterdikten sonra kahvehaneden ayrıldı.