Erdoğan'ın tepkisinden sonra Arınç'tan ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tepkisinden sonra Bülent Arınç'tan ilk açıklama geldi, istifa edip etmeyeceği konusuna da açıklık getirdi.

Google Haberlere Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından dikkat çeken açıklamalarda bulunan Bülent Arınç, henüz istifa etmediğini Erdoğan’la bizzat görüşeceğini belirtti.

Bülent Arınç’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Ben duygusal bir insanım. Dünkü konuşma beni çok rencide etti. Sayın Cumhurbaşkanı çok ağır bir konuşma yaptı. İstifa ettiğim yönünde bazı söylentiler çıkmış ama şu an için bu doğru değil.

Ben başkaları gibi Twitter’dan, Instagram’dan istifa etmem. Oluşan durumla ilgili, Sn. Cumhurbaşkanı ile bizzat görüşmeyi bekliyorum. Sn. Cumhurbaşkanı bugün İstanbul’daymış. Programı yoğun. Dolayısıyla bugün görüşemedim. Sanırım yarın Ankara’da olacak ve görüşebiliriz diye düşünüyorum.  Kendisiyle görüştükten sonra gereken neyse onu yapacağım. Gelişen şartlar altında o konuşmayı yapmaya neden ihtiyaç duyduğunu kendisinden dinlemek isterim. Kendisinden dinledikten sonra, “O konuşmanın muhatabı bendim. Bu durumda buyurun istifa mektubumu” diyebilirim.

Benim üzerimden hem Sayın Cumhurbaşkanımız’ın hem de Yüksek İstişare Kurulu’nun (YİK) yıpratılmasına izin vermem. Bana yakışmaz. Daha önce de bazı açıklamalarım üzerine “Bunları söyleyen birinin YİK’te ne işi var” türünden yorumlar yapanlar oldu. Oysa benim yapacak daha çok işim var. Ama öyle bir noktaya gelir ki bazen, orada kalmaktansa gitmek daha yerinde olur."

Bülent Arınç, gazteci Murat Çelik'in “Görünen o ki, Cumhurbaşkanı görüşmeniz istifanızla sonuçlanacak. Peki sadece Cumhurbaşkanlığı YİK üyeliğinden mi ayrılacaksınız, yoksa AK Parti’den de istifanız söz konusu mu?” sorusuna ise “Elbette sadece YİK’ten. Partiden neden istifa edeyim?” cevabını verdi.

 

Yorumlar

boş iş bir şey olmaz türkiye alışkın gemisinin başılmasına önemli olan haftaya hangi ülke basacak onu merak ediyorum aslında gemi baskınıla ilgili mili piyango oyunu olsa yada idda gibi haftaya hangi ülke basacak diye sonra nato veriz olur biter sonra bizde öğünürüz muhteşem donanmamız var diye göz gelmesin diye kimseye göstermiyoruz 2 ,3 kınama oldu bitti aradan 2 gün geçer sonra müge anlıyı izleriz