Erdoğan parti yönetimini topladı, Kanal İstanbul talimatını verdi

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu ile Merkez Yürütme Kurulu toplantılarında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti yetkililerine Kanal İstanbul'un ehemmiyetini anlattı.

Google Haberlere Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanan AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu ile Merkez Yürütme Kurulu toplantılarının ana gündem maddelerinden biri de Kanal İstanbul projesiydi.

Projeyi kurmaylarıyla masaya yatıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilgili partili kurmaylarına uyarılarda bulundu. Erdoğan, Kanal İstanbul'un yapımı konusundaki kararlılığını bir kez daha dile getirdi.

"İYİ ANLATIRSAK..."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yerli otomobil neyse, Kanal İstanbul da o kadar yerli ve önemlidir. Yerli otomobile sahip çıktığınız kadar Kanal İstanbul'a da sahip çıkın. İyi anlatırsak, aynı yerli otomobil gibi karşılık bulacaktır." dedi.

"TAKOZ SİYASETİNİN KURUMSALLAŞTIĞI YER.."

Kanal İstanbul konusundaki kararlılığını daha önce de dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'de takoz siyasetinin kurumsallaştığı tek bir yer vardır. Üstad Necip Fazıl'ın ifadesiyle 'CHP bu ülkenin başına gelmiş en büyük felakettir.' Yasakları kaldırmak istersiniz karşısınızda bunları bulursunuz. Türk otomobili projemizi kötülemek için seferberlik ilan ettiler. Biz bunlara rağmen o köprüleri yaptık. Bugün de aynısını Kanal İstanbul projemizde yapıyorlar. İsteseler de istemeseler de Kanal İstanbul'u yapacağız." şeklinde konuşmuştu.

Yorumlar