Elif Mutlu kimdir, kaç yaşındadır?

Elif Mutlu kimdir, kaç yaşında, nereli, ihtisas alanı nedir? İşte Doç. Dr. Mutlu hakkında merak edilen bilgilerden bazıları:

Google Haberlere Abone ol

Elif Mutlu son olarak katıldığı televizyon programında insanlığın geldiği nokta, insan hayatının sadeleşmesi ya da çağın kabalalığında boğulmasıyla ilgili konuşmalarında yaptığı yorumlarla dikkatleri üzerine çekti. Peki, Elif Mutlu kimdir, nerelidir, kaç yaşında ve ihtisas alanı nedir?

İşte Elif Mutlu biyografisi:

41 yaşında olan Elif Mutlu 1979 yılında İstanbul’da dünyaya geldi.

1997 yılında Üsküdar Anadolu Lisesi'nden mezun oldu.

2003 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirdi.

2010 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki ihtisasını tamamlayarak psikiyatri uzmanı oldu.

2017 yılında Doçent ünvanını kazandı. 

2006 yılında Wagner Jauregg Landesklinik (Avusturya) ve 2007 yılında Internationales Familienzentrum e.V. ve Klinik Bambergerhof’ta (Almanya)’da psikoterapi ve entegre psikososyal hizmetler konularında misafir uzmanlık öğrencisi statüsünde görev yaptı.

2010-2015 yılları arasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları AMATEM Kliniği’nde alkol ve madde bağımlılığı uzmanı olarak çalışmıştır 2014-2015 arası aynı kurumda Denetimli Serbestlik Birim Koordinatörlüğü görevini yürüttü. 

2012 yılından itibaren EMCDDA (Avrupa Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi)’nin  Türkiye ulusal uzmanı olarak görev yapmaktadır. Madde bağımlılığı ve transkültürel psikiyatri konusunda çalışmaları ve bilimsel yayınları bulunmaktadır.  2015-2018 yıllarında US Psikiyatri Ensitüsü ve Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Bağımlılık Klinikleri Direktörlüğü'nü, Bağımlılık Dergisi yardımcı editörlüğünü  yürüttü.

Halen Psikiyatride Güncel Yaklaşımlar Dergisi yardımcı editörüdür.

2018-2020 yıllarında Türk Nöropsikiyatri Derneği Genel Sekreteri olarak görev yaptı.

Elif Mutlu Caddebostan'daki  kliniğinde (İmpuls Psikiyatri ve Psikoterapi) multidisipliner ekibiyle birlikte tedavi ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Fransız Lape Hastanesi' bağımlılık klinikleri direktörüdür ve yatılı tedavilerini burada sürdürüyor. 

Türk Alman Psikiyatri, Psikoterapi ve Psikosyal Sağlık Derneği  ikinci başkanıdır. İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümünde öğretim üyesidir. Üniversitedeki çalışmalarının yanı sıra çeşitli meslek gruplarına kurslar, alan deneyimi eğitimleri ve klinik süpervizyon veriyor. 

İşte kronolojik olarak Elif Mutlu'nun kariyer seyri: 

İŞ DENEYİMİ

2019 – Fransız Lape Hastanesi, Psikiyatri Uzmanı & Bağımlılık Klinikleri Direktörü
2017- Doç. Dr., İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi
2016- C4 Recovery Solutions Klinik Süpervizör
2015-2017 Yard. Doç. Dr. İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi
2015-2018 Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Bağımlılık Klinikleri Direktörü
2014-2015: Bakırköy Ord. Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Denetimli Serbestlik Birimi Koordinatörü
2013-2017 Avrupa Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi Türkiye Ulusal Uzmanı
2010-2015: Bakırköy Ord. Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi AMATEM Kliniği

MESLEKİ İLGİ ALANLARI

Alkol ve Madde Kullanım Bozuklukları
Davranışsal Bağımlılıklar
Erişkin Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
Dürtü Kontrol Bozuklukları
Transkültürel Psikiyatri

ÜYELİKLER

Türkiye Psikiyatri Derneği
Türk Nöropsikiyatri Derneği
Türk Tabipleri Birliği
Türk Alman Psikiyatri, Psikoterapi ve Psikososyal Sağlık Derneği
Dünya Kültürel Psikiyatri Derneği

Doç. Dr. Elif Mutlu
Doç. Dr. Elif Mutlu

 

Kaynak: Elifmutlu.com

 

Yorumlar