EBA sistemi çöktü, giriş yapılamıyor

Milyonlarca öğrenci ve öğretmenin kullandığı EBA sistemi çöktü.

Google Haberlere Abone ol

Milyonlarca öğrenci ve öğretmenin kullandığı EBA sistemi çöktü. Sisteme muhtemelen saldırı olduğu tahmin ediliyor. Çünkü eğitim öğretim dönemine en iyi şekilde hazırlandığı bilinen EBA sistemi, dünyanın birçok ülkesine örnek olacak şekilde teşkil  edilmişti. 

MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUKTAN AÇIKLAMA GELDİ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimin ilk gününde çocuklarını okula getirip, koronavirüs tedbirleri kapsamında okul bahçesine girmeyen velilere teşekkür etti. Bakan Selçuk EBA'da yaşanan sıkıntıyla ilgili olarak ise "Bu talepte büyük bir sıçrama oluştu. Şu anda da arkadaşlarımız çalışmaların içerisindeler. Bu altyapı giderek daha da güçlenecek. Ve bu talebin karşılanması için de her türlü tedbiri alıyoruz, almaya da devam edeceğiz. EBA destek merkezlerinin, 8 bin 668 olduğu akşama kadar 9 bin olur sanırım" dedi.

Bakan Selçuk, Twitter hesabından yüz yüze eğitimin ilk gününde çocuklarını okula getirip, bahçeye girmeyerek el sallayan çiftin fotoğrafını paylaştı. Bakan Selçuk, açıklamasında ise, "Okulun ilk günü, aile hatıralarının en güzellerindendir. Ne anne unutur, ne baba, ne çocuk. Dün yavrularımızı okula güvenle teslim edip okul bahçesine girmeme hassasiyeti gösteren, diğer çocukları da düşünen velilerimize teşekkür ediyoruz. Tüm yılı birlik içinde geçirmek dileğiyle" ifadesini kullandı.

 

Yorumlar