e-Devlet artık nöbetçi eczaneyi de söyleyecek

e-Devlet uygulamasına gelen yeni bir hizmet herkesin en çok ihtiyaç duyduğu konuların başında geliyor. Türk Eczacıları Birliğince bildirilen ve il sağlık müdürlüklerince onaylanan nöbetçi eczane bilgileri, e-Devlet'te yer alacak

Google Haberlere Abone ol
e-Devlet artık nöbetçi eczaneyi de söyleyecek

e-Devlet uygulaması muhteşem denilebilecek yeni bir hizmeti devreye soktu. Nöbetçi eczane uygulaması artık e-Devlet Kapısı üzerinden görülebilecek.

Türkiye'de devlet kapılarını tek tek dolaşarak evrak, belge toplamayı tarihe gömen ve çağın en büyük buluşu olarak değerlendirilen e-Devlet Kapısı her geçen gün hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. 

Artık vatandaşın en küçük bir ihtiyaç halinde bile devlet kurumlarına bizzat gitmesine gerek bırakmayan e-Devlet Kapısı üzerinden akla gelmeyecek yüzlerce hizmet parmaklarımızın ucunda bize hizmet veriyor.

Devlet memurunun yükünü azaltan, vatandaşa zaman ve para kazandıran, işlemlerin yanlış veya hatalı olması nedeniyle tekrar tekrar kurumlara gitmeye gerek bırakmayan hizmetin uluslararası ödüller hakkettiği sık sık söylenir.

Türkiye genelindeki tüm nöbetçi eczanelerin tek bir sayfada görebilmesine imkan sağlayan "Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK)-Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti" e-Devlet'te açıldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı, vatandaşların nöbetçi eczanelere erişimini kolaylaştırmak için yeni bir hizmeti hayata geçirdi.

"Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK)-Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti" e-Devlet kapısında açıldı.

Türk Eczacıları Birliği (TEB) tarafından bildirilen ve il sağlık müdürlüklerince onaylanan nöbetçi eczane bilgileri, e-Devlet'teki sayfada yer alacak. Vatandaşlar, burada nöbetçi eczanelerin adres bilgilerinin yanı sıra konum bilgilerine de kolaylıkla erişebilecek.

TİTCK Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti, uygulamada, "Yeni Eklenen Hizmetler" bölümünde yer alıyor. Vatandaşlar ayrıca e-Devlet uygulamasının arama motorundan "TİTCK Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti" sayfasına girerek, Türkiye genelindeki tüm nöbetçi eczaneleri tek bir sayfada görebilecek.

Söz konusu hizmeti, uygulamadaki "Favori Hizmetlerim" bölümüne ekleyenler ise sayfayı tek adımla açabilecek.

Vatandaşlar, bilgisayar dışında, cep telefonlarına ücretsiz indirilebilen e-Devlet uygulamasından da bu hizmete erişebilecek.

TİTCK Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmetiyle, Türkiye genelindeki tüm nöbetçi eczanelerin bilgilerinin en güncel şekilde, aynı mecrada toplanması sağlandı.


 

Yorumlar