Diyarbakır'da yarın 14 Şubat Cuma okullar tatil mi

Diyarbakır'da 14 Şubat 2020 Cuma günü okullar tatil mi değil mi öğrenciler tarafından merak ediliyor. Kent genelinde yarın karla karışık yağmur bekleniyor.

Google Haberlere Abone ol

Diyarbakır'da 14 Şubat 2020 Cuma okullar tatil edilecek mi edilmeyecek mi henüz belli değil ancak kent genelinde yarın havaların karla karışık yağmurlu geçmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının ise kent genelinde gündüz 5, gece ise 1 bir derece olması bekleniyor.

Bu nedenle Diyarbakır'da yarın okullar tatil edilecek beklentisi içinde olan öğrencilerin beklentisi gerçekleşmeyebilir.

YARIN OKULLAR TATİL Mİ

Diyarbakır Valiliği veya Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 14 Şubat 2020 Cuma günü okulların tatil edileceğine dair henüz bir açıklama gelmedi. Açıklama gelmesi halinde buradan sizlerle paylaşılacaktır.

HAVA DURUMU

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Bölgemizde akşam saatlerine kadar Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman ve Mardin'in kar yağışlı; Siirt ve Şırnak'ın ise yoğun kar yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Bölgemizin yükseklerinde kar yağışından dolayı çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzey ve doğu yönlerinden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bölgemizde gerçekleşen kar yağışının Perşembe (13.02.2020) akşam saatlerine kadar Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin ve Batman illeri ile çevresinde kuvvetli (10-20 cm); Şırnak, Siirt illeri ve çevresinde ise yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olacağı tahmin edildiğinden buzlanma, don olayı,ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklar ile çığ düşme riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yorumlar

Enesklna Tatil olursa çok mutlu oluruz öğrenciler adına
Enesklnca Tatil olursa çok mutlu oluruz öğrenciler adına