Dağlık Karabağ'da en üst düzey isme nokta atışı

Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'daki işgaline karşı başlattığı operasyonlarda işgalin en üst düzey sorumlusu sözde Karabağ başkanına nokta atışı yapıldı. Yapılan açıklamalara göre sözde Karabağ başkanı saklandığı sığınakta ağır şekilde yaralandı.

Google Haberlere Abone ol

Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'ı kurtarmak için başlattığı operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. İşgal altındaki bölgelerdeki Ermeni unsurlarına nokta atışlarıyla ağır darbeler indiriliyor. Şu ana kadar en üst düzey nokta atışı ise Ermenistan tarafından bölgeye atanan sözde Karabağ Devlet Başkanı, Azeri operasyonunda nokta atışıyla vuruldu.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Haciyev, Bakü'de düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Ermenistan yönetiminin liderlerinin Azerbaycan'a karşı savaş suçu işlediğini vurgulayan Haciyev, "Ermeni Silahlı Kuvvetlerinin 'Smerch' ve 'Tochka-U' füze sistemleriyle Gence, Horadiz, Beylagan ve Terter şehirlerine düzenlediği saldırılarda ölen ve yaralanan sivil vatandaşlar var. Son günlerde Azerbaycan'ın şehir ve köylerine 10 binden fazla top mermi düştü" dedi.

Ermenistan tarafından Azerbaycan'ın şehirlerine parça tesirli bombaların atıldığını belirten Haciyev, "Ermenistan terörist bir devlettir. Azerbaycan bu saldırıların hiçbirini cevapsız bırakmıyor. Ateşin işgal altındaki topraklardan sözde 'Dağlık Karabağ Cumhuriyeti' Başkanı Arayik Harutyunyan'ın emriyle açıldığı bildirildi. Arayik Arutunyan'a burada hitap etmek istiyorum. Arayik Arutunyan, bir sığınağa saklandınız, Azerbaycan ordusu sizi orada buldu. Arayik Arutunyan, Azerbaycan ordusunun nokta atışı sonucu ağır yaralandı. Aynı kader diğerlerini de bekliyor" ifadelerini kullandı.

"DÜŞMAN TOPÇU ATEŞ NOKTALARI İMHA EDİLDİ"

Azerbaycan'a Vardenis'ten Gorus şehri yakınlarında roket atıldığını vurgulayan Haciyev, "Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarında Ermeni silahlı kuvvetlerinin varlığı tüm bölge için bir tehdittir. Ermenistan'ın yönetimi de bölge için bir tehdittir. Gence, Terter ve diğer şehirlerin halkı bu saldırılardan korkmuyor. Bütün bunlar belgelenecek ve ilgili uluslararası kuruluşlara sunulacaktır. Azerbaycan uydusunu kullanarak fırlatılan roketlerin yörüngesi netleştirilecek ve uluslararası kuruluşlara bildirecek. Hankendi yakınlarında düşmanın topçu ateş noktaları imha edildi. BM Güvenlik Konseyi kararlarına göre Ermeni silahlı kuvvetleri işgal edilen topraklardan çekilmelidir" dedi.


ERMENİSTAN AZERİ ŞEHİRLERİNE FÜZELERLE SALDIRMAYA BAŞLADI

 

Yorumlar