Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tank Palet açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tank Palet Fabrikası ile ilgili yeni bir açıklamada bulunarak, "Katar'a satışı söz konusu değildir" dedi.

Google Haberlere Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Tank Paleti Fabrikası tartışmaları ile ilgili "Fabrikanın Katar'a satışı söz konusu değildir. Yapılan işlemin adı satış değil, işletme devridir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İlk Milli Helikopter Motoru TEİ-TS1400'ün Teslimi ve Tasarım Merkezi Açılış Töreni"nde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından satırbaşları:

"Bu projeler ile savunma sanayinde yeni bir döneme giriyoruz. Motor geliştirme projesi kapsamında yapılacak yatırımlar ve kazanılacak kabiliyetlerle TEİ kendi alanında ülkemizde rol model haline dönüşecektir."

"Türkiye'yi havacılık başta olmak üzere, her türlü motor tasarımı ve üretimi alanında adres ülke yapma hedefimize adım adım yaklaşıyoruz."

"Savunma sanayi projelerimizde Amerikalılarla İngilizlerle Almanlarla diğer pek çok ülkeyle ortaklık yaptığımızda ne oluyorsa ne bir eksiği ne bir fazlasıyla Katarlı yatırımcılarla da aynısı olmaktadır." 

"Biz Arifiye'deki fabrika üzerinden TSK ve kahraman askerlerimize yöneltilen saldırıların asıl sebebini biliyoruz."

"Borsa İstanbul'un yüzde 10'luk hisse devrinde sergilenen yatırım düşmanlığı ve yatırımcıları menşeine göre ayrımcılığa tabi tutma zihniyeti burada da kendini göstermiştir."

 

Yorumlar