CHP ile FETÖ aynı sloganda buluştu

CHP'liler ile FETÖ mensuplarının Twitter üzerinden aynı sloganla hükümete saldırdığı ortaya çıktı.

Google Haberlere Abone ol

Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör atanmasını bahane ederek sokak olayları çıkarmak isteyenler, sosyal medya üzerinden halkın oylarını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alarak "Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet" söylemini dolaşıma soktu.

CHP’li vekiller ve firari FETÖ’cüler başta olmak üzere farklı siyasi kimliklere sahip isimler bu söyleme destek çıkarak sosyal medya paylaşımlarında kullanmaya başladılar.

Ankara'da "Boğaziçi'ne destek" adı altında düzenlenen izinsiz gösteride polislere saldırılmıştı.

Prof. Dr. Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasının ardından provokatif olayların sergilendiği Boğaziçi Üniversitesi’nde, eylemciler rektörlük binasını işgal etmeye çalışmışlardı.

Polisin müdahalesiyle eylemciler dağıtılırken, yaşananları sokaklara taşımak isteyenler, sosyal medya üzerinden çağrı yapmaya ve polislere yönelik saldırılara başladı.

Bu gelişmelerin ardından, Gezi olaylarında olduğu gibi bir kez daha milletin iradesini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan söylemler dolaşıma sokuldu.

Yüz yıl önce Osmanlı Sultanı 2. Abdülhamid'i devirenlerin kullandığı "Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet" söylemiyle paylaşımlar yapılmaya başlandı.

Başta CHP ve FETÖ’cüler olmak üzere farklı siyasi kimliğe sahip birçok isim bu söyleme destek çıktı.

İstibdat, "tek bir yöneticinin toplumu baskı altında yönetmesine dayanan düzen, baskıcılık, hiçbir hakkın ve özgürlüğün bulunmadığı tek adam yönetimi" olarak tanımlanıyor.

Yorumlar