Cezayir Türk kimdir, Temur Turan gerçek mi, kim oynuyor?

Temur Turan kimdir veya Cezayir Türk'ü kim oynuyor, geçrek mi soruları "Ben Bu Cihana Sığmazam" dizisini izleyenlerce merakla soruluyor. Oktay Kaynarca'nın başrolünde oynadığı dizi ses getireceğe benziyor.

Google Haberlere Abone ol
Cezayir Türk kimdir, Temur Turan gerçek mi?

Cezayir Türk kimdir, Temur Turan gerçek mi, kim oynuyor? ATV'de yayınlanan yeni dizide yer alan Temur Turan kimdir, gerçek mi veya Cezayir Türk'ü kim oynuyor, geçrek mi soruları "Ben Bu Cihana Sığmazam" dizisini izleyenlerce merakla soruluyor. Oktay Kaynarca'nın başrolünde oynadığı dizi ses getireceğe benziyor. Oktay Kaynarca'nın canlandırdığı Temur Turan aslında Cezayir Türk isimli bir yer altı kabadayısıdır. Ancak CIA ile başı belaya girmiştir. CIA, Temur Turan'ın ağabeyini öldürmüş o da intikamını almaya yemin etmiştir. Ancak klasik Türk dizilerinde olduğu gibi ismini değiştirir, gerçek kimliğini saklamak için kendisinin öldüğünü duyurur. Herkes onu ölmüş biliyor. O da intikamını daha rahat bir şekilde almış olacak. 

Dizinin senaryosuna göre; Çok genç yaşta İstanbul'un yer altı dünyasında nam salmış bir kabadayıyken, ağabeyinin bir CIA operasyonu sonucu öldürülmesi üzerine intikamının peşine düşmüş bir adam. İntikamın soğuk yenen bir yemek olduğunu değil, bir an önce alınması gereken bir şey olduğunu düşündüğünden, ağabeyinin katlinin emrini veren CIA Türkiye Direktörü'nü kısa zaman içinde ortadan kaldırır. Yalnız bu eyleminin bir sonucu olur. Ailesini korumak adına kendisinin de öldü gibi gösterilmesine razı gelmek zorunda kalır. Temur Turan'ın gerçekte olup olmadığı konusu muallak. Çünkü bu konuda dizinin yapımcılarından ya da senaristinden bir mesaj bulunmuyor. 

"Ben Bu Cihana Sığmazam" dizisinin diğer oyuncuları ve karakterleri şöyle: 

EBRU ÖZKAN SABAN - LEYLA TÜRK

Cezayir Türk'le evlenmeyi kabul ettiğinde hayatının ne kadar zor geçeceğini bilen ama en başından bunu göze almış yürekli ve asil bir kadın. Ona, kocasının ölüm haberiyle, hamile kaldığının haberini aynı gün aldıran kadere, yerinde bir başkası olsa küser ama o Leyla Türk'tür. Cezayir Türk'ün hayat arkadaşı, yoldaşı, sırdaşı…

PELİN AKİL - FİRUZE TURAN

İdealist tıp öğrencisi, mezun olup uzmanlığını bitirir bitirmez hayalindeki işe koşar. Bu mesleği seçmesinin tek sebebi, "Sınır Tanımayan Doktorlar"a katılmaktır zaten ve onu da yapar. Tanımadığı sınırlar ve bilmediği coğrafyalarda, hayatı boyunca karşılaşma ihtimali olmayan insanlara yardım elini uzatırken, bir çölün ortasında vahayla karşılaşır..

ALİ SEÇKİNER ALICI - KURBAN BABA

Kurban baba, Cezayir'in en güvenilir dostlarının başında gelir. Derin ve öz konuşan bir adamdır. Dördü oğlan biri kız beş evladı ile birlikte bir çiftlikte yaşar. Sadakat, cesaret ve onur kendisinin ve ailesinin düsturudur. Cezayir döndükten sonra tüm çocukları Cezayir'in fedaisi olacaklardır.

IŞIL YÜCESOY - GÜLENDAM TÜRK

Evladını kaybeden bir anneyi neyle korkutabilirsiniz? Peki ya iki evladını birden kaybeden bir anneyi? Gülendam Türk'ün yerinden bir başkası olsa, kısa bir zaman dilimi içinde önce kocasını, sonra büyük oğlunu ve sonra da diğer oğlunu kendi elleriyle toprağa verse çektiği acıdan nefes alamaz hale gelirdi belki de. Bunca olan bitenden sonra onu hayatta tutan şey, hem oğullarından kendisine kalan tek yadigar olan torunu Suna, hem kızı Canan ve hem de kızı kadar çok sevdiği gelini Leyla'nın varlığıdır.

HAKAN KARAHAN - DUMRUL BEY

Cezayir'in en yakını, sırdaşı ve can dostudur. Hayatı, devletin bekası, mazlumların kurtuluşu için verdiği mücadele ile geçmiştir. Manevi kızı Firuze'nin Cezayir'le evlenmesi sonucu Cezayir'in kayınpederi de olmuştur.

RAGIP SAVAŞ - ATAKAN

Teşkilatın başı ve Cezayir'le merhum ağabeyi Yıldırım'ın eski arkadaşıdır. Kanunlara bağlı, milletini seven tam bir görev adamıdır. Cezayir'in dönüşünden sonra araları bozulacaktır. Atakan için kanundan daha büyük güç yoktur. Kanunların dışına çıkan Cezayir bile olsa kimseye toleransı yoktur.

GÜLENAY KALKAN ÜNLÜOĞLU - ELMAS

Firuze'nin annesi. Kocasını Bosna savaşında kaybettikten sonra kızı Firuze ile tek başına kalır bu süreçte en büyük desteği kocasının en yakın arkadaşı Dumrul Bey'den görür. Dumrul, Firuze'yi kendi kızı gibi sahiplenip yetiştirir, doktor olmasını sağlar. Elmas sağduyulu, akıllı, güçlü bir kadındır. Temur Turan adıyla tanıdığı damadı Cezayir'in başka bir ailesi daha olduğunu öğrendiğinde kızı Firuze'ye her türlü desteği verecektir. Aynı zamanda kızının mutluluğun bozulmaması için Gülendam Hanım'la mücadeleden de kaçınmayacaktır.

KEREM KUPACI - ETHEM MARNA

Cezayir'in kız kardeşi Canan'ın kocası. Dışarıdan dikkat çekmeyen mütevazı bir adam. Asıl mesleği muhasebecilik ancak bir gün Cezayir eniştesi olan bu genç adama, "İnsanların da rakamlardan oluştuğunu söyleyen bir inanış vardır biliyor musun?" diye sorar. "Biliyorum" diye cevaplar Ethem de. "O halde insanlar da tıpkı rakamlar gibi, sanki hiç var olmamışçasına ortadan kaybolabilirler. Değil mi Ethem?" "Evet, Reis tıpkı dediğin gibi kaybolabilirler. Böylece Ethem insanları da silmeyi öğrenir yani ailenin ölü temizleyicisi olur. Tabi bunu Canan asla bilmez ta ki Cezayir'in ölmediği ortaya çıkıp geri dönmesine kadar.


 

Yorumlar