Çarpıp kaçtığı kişi kayınbabası çıktı

İngiltere'de bir kadın yaya geçidinde yayaya çarpıp kaçtı. Kadının çarptığı kişi ise onun kayınbabası çıktı. Kayınbaba gelininden şikayetçi olmasa da hakim kadını affetmedi.

İngiltere’de yaşayan Fathetha Begun Abedin isimli 29 yaşındaki kadın, trafikte telefonuna baktığı esnada yaya geçidinde yürümekte olan bir kişiye çarptı. Abedin, kaza sonrası olay yerinden kaçtı. Yapılan inceleme sonucunda çarptığı kişinin 61 yaşındaki kayınpederi olduğu ortaya çıktı. Abedin, 18 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kaza sonrası aracının ön camı kırılan Abedin’in, kazaya ilişkin delilleri ortadan kaldırmak için aracın camını değiştirdiği kaydedildi. Eczacı olan Abedin’in polise verdiği ilk ifadede, aracın camının ‘telefonunu çalmaya çalışan soyguncular tarafından’ kırıldığını söylediği ifade edildi.

İngiliz medyası, Abedin’in aracıyla çarparak yaraladığı ve hastanede 11 gün kalan kayınpederinin mahkemede lehine tanıklık ettiğini duyurdu. Buna rağmen davanın yargıcı, Abedin’i cezasız bırakmadı.

Olayla ilgili açıklamalarda bulunan yargıç Robert Brown şöyle konuştu: Tamamen tesadüf olarak kayınpederine çarptın. Durmadın. Yardım etmeye çalışmadın. Başkaları durdu ve yardım etti ancak sen devam ettin. Sadece bir kazaya karışmakla kalmadın, bu kazanın izlerini ve kanıtlarını yok etmek için çalıştın. Kayınpederin hastaneye kaldırıldı ve orada 11 gün geçirdi. Şu anda burada oturuyor ve senin lehine tanıklık ediyor. Seni gerçekten sevdiği ve affettiği çok açık. Ancak sen, yaptığın şey için sorumluluk almayı reddettin ve bu sorumluluktan kaçmak için her şeyi yaptın.