Bütün parası sobada yanan anneye yardım eli uzandı

Çocuğunun eğitim masrafı için sakladığı 15 bin lirası sobada yanan çaresiz anneye Bakan Berat Albayrak sahip çıktı.

Google Haberlere Abone ol

Çankırı’da oğlunun eğitimi ve engelli annesinin tedavi masrafları için biriktirdiği parayı yanlışlıkla sakladığı sobada yakan Gülşen Hayta için Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak devreye girdi.

Çankırı merkezde engelli annesi ile birlikte yaşayan ve gelen yardımlarla ailesine bakan Gülşen Hayta, dişinden tırnağından artırarak oğlunun eğitim masrafları için para biriktirdi. Biriktirdiği 15 bin TL'ni bir süredir yakmadığı sobasının kuzine kısmına saklayan Hayta, paraları burada unuttu.

Annesinin üşüdüğünü söylemesi üzerine sobayı yakan Hayta, yemek ısıtmak için açtığı kuzinede tüm birikiminin kül olduğunu gördü. Büyük üzüntü yaşayan Gülşen Hayta, panikle elini sobanın içine sokarak paraları kurtarmak istese de başarılı olamadı.

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Türkiye Cumhuriyeti, böyle koca yüreklerin daima yanındadır. Yetkili arkadaşlarımız ile konuştuk, Gülşen Hanım'ın mağduriyetini giderdik. Devletimiz Gülşen Hanım ve nice annelerin daima yanında olmuştur ve olmaya da devam edecektir" ifadelerini kullandı.

UYUŞTURUCU TACİRİ NEYE UĞRADIĞINI ŞAŞIRDI

 

Yorumlar