BTCTurk neden açılmıyor son dakika bir açıklama var mı, battı mı, kapandı mı?

BTCTurk neden açılmıyor son dakika bir açıklama var mı, battı mı, kapandı mı bu tür spekülatif sorular son bir gündür sıklıkla soruluyor. Merkez Bankası tarafından yapılan son düzenlemeden sonra BTCTurk kapanacak mı? İşte endişeli soruların cevapları:

Google Haberlere Abone ol

BTCTurk neden açılmıyor son dakika bir açıklama var mı, battı mı, kapandı mı? BTCTurk battı mı, kapandı mı yasaklandı mı bu tür spekülatif sorular kripto para konusunda yapılan düzenlemelerden sonra son bir gündür sıklıkla sorulurken; BTCTürk sitesine giriş sorunu yaşanması da soruların sayısını ve niteliğini artırdı. Peki, durum nedir, BTCTürk neden açılmıyor, neden giriş yapılamıyor?

Yaklaşık 8 yıl önce kurulan BtcTurk, kripto para alanında faaliyet gösteren birkaç Türk firmasından biridir. 

İstanbul Ticaret Odası'na kayıtlı Eliptik Yazılım ve Ticaret A.Ş. tarafından yönetilen BtcTurk, Türkiye Cumhuriyeti Sanal Pazaryeri Hukuki standartlarına uygun olarak 19.000.000 Türk Lirası sermaye ile hizmet vermektedir.

Elektronik para alışverişinin yapıldığı platform, yapılan son düzenlemelerden sonra sorgulanır hale geldi.

Çünkü düzenlemelerde, kripto para alışverişlerinde bankalar dışında aracı şirketlerin kullanılamayacağı belirtiliyor.

Bu da BTCTurk gibi finansal kuruluşların akıbetini merak edilir hale getirdi.

BTCturk müşterileri 7/24 Türk lirası ile Bitcoin alım satımı yapabiliyor, istedikleri anda Türkiye'deki banka hesaplarına veya anlaşmalı ödeme kuruluşlarına bağlı cüzdanlarına Türk Lirası çekebiliyorlar.

BTCTurk'ün televizyon ekranlarında dönen reklamı ile birlikte Twitter'da yaptığı en son açıklama şu şekilde:

BTCturk battı mı yasaklandı mı veya kapandı mı haberlerini aksine şirket Cengiz Ünder ile yeni sponsorluk işlemlerine başladı.

BTCTurk, İngiltere Premier Lig ekiplerinden Leicester City'de forma giyen milli futbolcu Cengiz Ünder ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Mart ayında imzalanan anlaşma sonrasında şimdilerde televizyonlarda reklamı dönmeye başladı. 

 

Türkiye dışına da açılmaya başlayan şirket tam tersine büyüme yönünde ilerliyor.

KRİPTO PARALAR TAMAMEN YASAKLANDI MI? İŞİN ASLI NEDİR?

Öte yandan Merkez Bankası tarafından alınan kripto para kararı sonrasında yatırımcıların kafası iyice karıştı. Çoğu kimse kripto paranın Türkiye'deki durumunu merak ediyor. 

BTCTÜRK GİRİŞ SORUNU

BTCTürk üyeleri bu akşam siteye giriş yapmaya çalışınca karşılarında "Teknik bir sorun oluştu" mesajıyla karşılaşıyor. 

BTCTürk'e giriş yapamayan yatırımcıları panik sardı. Peki, BTCTürk neden giriş yapılamıyor, çöktü mü ya da sorun nedir?

Sitenin tamamen çökmemesi ve sadece üyelik girişi bölümünün kapatılması sorunun güvenlik sorunu olduğunu açıkça gösteriyor.

Sitenin bir süre sonra normale döneceği tahmin ediliyor.

BTCTürk'den son dakika açıklaması geldi. Gelen son dakika açıklamasında şöyle denildi: 

Değerli kullanıcılarımız, Servis sağlayıcılarımızdan kaynaklı teknik aksaklık nedeniyle bazı kullanıcılarımız #BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında erişim kesintileri yaşamaktadır. Teknik ekibimiz konunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.

BTCTurk neden açılmıyor son dakika bir açıklama var mı, battı mı, kapandı mı?
BTCTurk neden açılmıyor son dakika bir açıklama var mı, battı mı, kapandı mı?

 

SORUN GİDERİLDİ AÇIKLAMA GELDİ

Sorun 24 Ocak gün içinde çözüldü. Sorunun çözülmesinden sonra BtcTurk'ten açıklama geldi.

Açıklamada şöyle denildi:

Dün gece saatlerinde BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında yaşanan eirşim kesintileri sona ermiştir. Tüm kullanıcılarıımz BtcTürk ve BtcTurk PRO web siteleri ve mobil uygulamaları üzerinden Bitcoin ve kripto para alım satım, yatırma çekme işlemlerini yapabilmekte, web sitesi ve mobil uygulamaların diğer tüm ekranlarını kullanabilmektedir.

Yaşanan erişim sıkıntısı, servis sağlayıcılarımızdan biri olan Microsoft Azure kaynaklı, kullanılan veritabanlarından birine geçici olarak erişilememesi nedeniyle gelişmiştir. Bu süreçte hem BtcTurk teknik ekibi hem de Microsoft Azure mühendisleri titiz şekilde çalışmıştır. Yaşanan sıkıntının kök nedni belirlenmiş ve tüm BtCTurk servisleri kullanabilabilir Hale geldiğinde web sitesi ve mobil uygulamalar kullanıcılarımızın erişimine açılmıştır.

Bu sürede BtcTurk Destek ekibi gelen tüm sorulara yenıt vererek yoğun bir iletişim gerçekleştirmiştir. Bundan sonra ta tüm BtcTurk ekibi hem hem de ihtiyacınız olan destek için sizelere kesintisiz hizmet verecektir. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.


 

Konuyla ilgili haber ve detaylar şöyle:

 

 

Yorumlar

Soylu Sahibinin fotograflarına tek tek baktım, malum kişi ile fotografı yok . rahat olun.