Bedrettin Gündeş nereli, kimdir, hangi partili, HDP'li mi?

Bedrettin Gündeş nereli, kimdir, HDP ile ilgisi var mı, hangi partili, neden gözaltına alındı gibi soruları bugün düzenlenen operasyon sonrasında Mersin'de günün sorusu oldu.

Google Haberlere Abone ol
Bedrettin Gündeş kimdir, nerelidir, hangi partili?

Bedrettin Gündeş kimdir sorusu Mersin'de PKK terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıdan sonra gözaltına alınan CHP'li belediye yöneticisi hakkında merakla sorulan soru oldu. 

Mezitli ilçesinde PKK terör örgütü tarafından polis evine düzenlenen saldırıdan sonra Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden bazı yöneticilerin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. 

Operasyonda gözaltına alınan isimlerden biri de Bedrettin Gündeş oldu.

Bedrettin Gündeş, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde Medya ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı olarak görev yapıyor. Bu göreve 31 Mart yerel seçimlerinde CHP ve HDP tarafından yapılan gizli ittifaktan sonra getirildi. Öncesinde ise HDP saflarında boy gösteriyordu.

Mersin'de bu sabah düzenlenen operasyonlarda bütün geçmişi HDP içinde geçen ancak 31 Mart seçimlerinde CHP ile yapılan gizli ittifakın bir gereği olarak belediyede üst düzey yönetici olarak görevlendirilen Bedrettin Gündeş de bu operasyonda gözaltına alınanlar arasında yer aldı. Hal böyle olunca Bedrettin Gündeş kimdir sorusu da önem kazandı. Gündeş'i HDP ve PKK eylemlerinde ön sıralarda görmek şaşırtmıyor. 

Bedrettin Gündeş kimdir, nerelidir, hangi partili
Bedrettin Gündeş böyle gözaltına alındı

 

Mersin'de İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince, 26 Eylül'deki Tece polis evine yönelik hain saldırı sonrası PKK terör örgütünün ildeki faaliyetlerine yönelik yapılan soruşturma kapsamında yeni bir operasyon için düğmeye basıldı.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir adli soruşturma kapsamında verilen talimat üzerine harekete geçen 500 polis, bu sabah terör örgütü PKK'nın ildeki faaliyetlerinde bulundukları ve örgüt ile iltisaklı oldukları belirlenen 28 şüpheliye yönelik adreslere baskınlar yaptı.

Bedrettin Gündeş kimdir, nerelidir, hangi partili
Bedrettin Gündeş PKK organizasyonuyla eylemde

 

Operasyonda ilginç bir ismin de gözaltına alındığı öğrenildi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Daire Başkanı Bedrettin Gündeş de gözaltına alınan şüpheliler arasında.

Şüphelinin PKK terör örgütü ile iltisaklı olduğu iddiasıyla ve örgütün bir çok faaliyetinde bulunmak suçlaması yöneltildiği öğrenildi. Bedrettin Gündeş'in geçtiğimiz günlerde astım hastası olan 15 yaşındaki kız çocuğunu kaçırıp dağa teslim eden Metin İnce ile resmi olduğu öğrenildi.

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesaplarından PKK terör örgütünü övücü mahiyette propaganda içerikli paylaşımlar yaptıkları belirlenen ve Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde çalıştıkları anlaşılan 10 şüpheliye yönelik operasyon gerçekleştirilmiş şüphelilerde üçü tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Bedrettin Gündeş kimdir, nerelidir, hangi partili
Bedrettin Gündeş PKK sempatizanlarının düğününde

 

Mersin'de iki kadın terörist tarafından polis evine düzenlenen saldırıda ise polis memuru Sedat Gezer şehit olmuş, bir polis de yaralanmıştı. Kurşun isabet eden bir kadın ile yüksekten atlayan 2 kişinin yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren teröristler, üzerlerindeki patlayıcıyı infilak ettirmeleri sonucu ölmüştü. Bu hain saldırı ile ilgili ayrıca bir operasyon düzenlendiği bu operasyonda ise 22 kişi hakkında gözaltı kararı verildiği öğrenildi.

BERDETTİN GÜNDEŞ KİMDİR?

Bedrettin Gündeş, Muş'ta dünyaya gelen Diyarbakır'da büyüyen Mersin'de hayatını sürdüren PKK sempatizanı ve eski HDP'li bir isimdir. Gündeş'i PKK eylemlerinde ve HDP organizasyonlarından hatırlıyoruz. Ancak 31 Mart 2019 seçimlerinde CHP, HDP ve İYİ Parti'nin Mersin'de yaptığı ittifakın bir gereği olarak belediyede üst düzey yönetici olarak atandı. 

Spor akademisinden mezun olan Bedri Gündeş, Sosyoloji mezunudur. 

Belediyeden önce HDP ve PKK tarafından organize edilen etkinliklerde boy gösteriyorddu. 

Evli ve 3 çocuk babası olan Bedri Gündeş 31 Mart yerel seçimlerindeki ittiakın gereği olarak Büyükşehir Belediyesi Basın yayın Halkla ilişkiler Dairesi başkanlığını yürütüyor.

TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELİĞİNDEN TUTUKLANDI

Mersin'de terör örgütü PKK/KCK soruşturması kapsamında gözaltına alınan Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş, 'terör örgütü üyeliği' suçlamasıyla tutuklandı.


 

Yorumlar