Başbakan Yardımcısı Işık'tan 'bedelli' açıklaması

Başbakan Yardımcısı Işık, "Sayın Başbakanımız bu konuya 'müspet bakıyorum' dedikten sonra hükumetimiz bu konuyu mutlaka değerlendirecektir" dedi.

Google Haberlere Abone ol

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Ardahan’a geldi. Vali Mehmet Emin Bilmez’i makamında ziyaret eden Fikri Işık, burada gazeteciler sorunlarını yanıtladı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın bedelli askerlik konusundaki açıklamasını değerlendiren Fikri Işık "Bizim hepimizin farklı düşüncesi olabilir, ama Sayın Başbakanımız bu konuya 'müspet bakıyorum' dedikten sonra hükümetimiz bu konuyu mutlaka değerlendirecektir" dedi.

"Cumhurbaşkanımız gıyasetin alınacak karar..."

Bu konuda hükümetimizin yaptığı değerlendirme sonucunda cumhurbaşkanımızın gıyasetinde alınacak karar, hepimiz için geçerli bir karar olacaktır" diyen Işık, şöyle devam etti:

"Sayın Başbakanımızın açıklaması ve genel merkezimizde yapılan değerlendirmeler, bütün bakanların başvuru yapması yönünde oldu. Benim de üçüncü dönemim ancak başvuruda bulunacağım. Ancak hangi bakanın değerlendirileceği veya nerede değerlendirileceği tamamen genel merkezimizin inisiyatifindeki bir konu. Bu açıdan benim üç dönemim dolmasına rağmen, ben de başvuru yapacağım.

Bedelli askerlik konusunda bizim, hepimizin farklı düşüncesi olabilir, ama Sayın Başbakanımız bu konuya 'müspet bakıyorum' dedikten sonra hükümetimiz bu konuyu mutlaka değerlendirecektir."

Yorumlar