Almanya'da bir Türk'ün evine molotoflu saldırı

Almanya'da bir Türk vatandaşının yaşadığı eve molotoflu saldırı düzenlendi.

Google Haberlere Abone ol

Avrupa'da yaşayan Müslümanlara yönelik saldırılar her geçen gün artıyor. Özellikle de Müslüman Türklere yönelik düzenlenen saldırılarda son dönemlerde artışlar yaşanıyor. Son olarak katliamlarla hatırlanan Solingen'de bir kez daha Türk vatandaşlara yönelik saldırı gerçekleşti. Saldırıda kimse yaralanmazken, polis olayla ilgili cinayete teşebbüsten soruşturma açıldığını açıkladı. İşte detaylar:

Almanya'da bir Türk'ün yaşadığı daireye kundaklama girişiminde bulunuldu.

Almanya'nın Solingen kentinde bir Türk'ün kaldığı apartman dairesinin balkonuna, kimliği belirsiz kişilerce molotofkokteyli atılarak kundaklama girişiminde bulunuldu. Savcılık ve polis olayla ilgili cinayete teşebbüsten soruşturma başlattı.

Savcılık ve polis yaptıkları yazılı açıklamada, olayla ilgili cinayete teşebbüsten soruşturma başlatıldığını duyurarak olayın aydınlatması için halktan yardım istedi.

Açıklamada, Schwert caddesindeki bir apartman dairesinin balkonuna gece 02.00 sularında içinde yanıcı sıvı bulunan bir şişe atıldığı belirtildi.

Olayda hafif yaralandığı belirtilen 48 yaşındaki kiracının yangını kendi imkanlarıyla söndürüp polisi aradığı belirtilen açıklamada, Wuppertal savcılığı ve polisinin olayla ilgili cinayete teşebbüsten soruşturma başlattığı duyuruldu.

29 Mayıs 1993'te Almanya'nın Solingen şehrinde, Mevlüde ve Durmuş Genç ailesinin evi ırkçılar tarafından kundaklanmış ve 5 kişi hayatını kaybetmişti.

Yorumlar