AK Parti İstanbul reklamda sınıfta kaldı

AK Parti'nin İstanbul adayı Murat Kurum'un reklamları rakibine göre sınıfta kalmış durumda. Kalitesiz ve amatör pankartlar AK Parti adayına faydan çok zarar getiriyor.

Google Haberlere Abone ol
AK Parti İstanbul reklamda sınıfta kaldı

AK Parti'nin 31 Mart yerel seçimleri için İstanbul'da aday olarak gösterdiği Murat Kurum'un reklam ve tanıtım işlerini yapanlar sınıfta kalmış durumda. 

Kurum'un tül perdeyi andıran bez parçalarından oluşan pankartlarını görenler gözlerine inanamadı. Hem silik hem de ince pankartlar üzerine basılan Murat Kurum resimleriyle rakibinin resmleri bu anlamda karşılaştırılamaz bile. 

Kurum'u gösteren afişlerin silik ve tül olmasının yanında bazı yerlerde pankartların rüzgar nedeniyle parçalandığı da gözden kaçmıyor.

Öte yandan İstanbul'un ana arterlerinde devasa reklam panolarında CHP'nin adayı boy boy resimleri, net ve parlak bir şekilde yer alırken, Murat Kurum'un çok az olduğu gözlenen reklam afişlerinin görünmeyen, gözden uzak yerlerde asıldığı gözleniyor. 

RAKİBİNİN ZAAFLARINI DİLLENDİREMİYORLAR

AK Parti cephesinin reklam tanıtımda sınıfta kaldığının bir diğer örneği ise rakibinin zaaflarını ve eksik yönlerini dile getirememesi oldu. Rakibinin "tatilci"ye çıkan adını kullanamayan, reklam için yaptığı israfları dillendiremeyen AK Parti adayının bu seçimde bu şekilde devam etmesi halinde kazanması imkansız görünüyor.

İBB adayının, "israfı bitirdik" şeklindeki sloganlarının yer aldığı afişlere gereğinden fazla israf yapması ise gözlerden kaçmayan bir başka detay oluyor. Bir yandan israfı önlediğini ileri süren İBB başkanının diğer yandan milyonlarca liralık reklam israfı yapması ise vatandaşların en çok konuştuğu konu oldu. 

 

Yorumlar