Ahmet Kekeç vefat etti

Son dönemlerde zaten hastalıktan muzdarip olan Ahmet Kekeç'in koronavirüse yakalandığı öğrenildi. Kekeç'in kurtarılamayarak vefat ettiği öğrenildi.

Google Haberlere Abone ol

Basın dünyasının sevilen isimlerinden Ahmet Kekeç'in koronavirüs salgınına yakalandığı öğrenildi. Kekeç'in son zamanlarda farklı hastalıklardan muzdarip olması endişeleri arttırmıştı. Kekeç'in kurtarılamayarak vefat ettiği öğrenildi.

Kekeç'in vefatını oğlu Mehmet Hakan Kekeç, sosyal medya hesabından, "Ne diyeceğimi bilemiyorum. Aslan gibi, bileğiyle savaştı. Babam, Ahmet Kekeç'i kaybettik. Yağmurdan sonra görüşürüz, babam" sözleriyle duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise yaptığı açıklamada, "Ahmet Kekeç ağabeyin vefatını derin bir teessürle öğrendim.  Güzel bir insanı kaybettik.  Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mevla mekanını cennet eylesin" dedi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da, "Ahmet Kekeç’i kaybettik. Allah rahmet etsin. Mekanı cennet olsun. En zor zamanlarda dimdik durdu. Ülkesinin, milletinin hayrı için çalıştı. Geride çok güzel eserler bıraktı. Eserlerine, emanetine sahip çıkacağız" paylaşımında bulundu.

Kekeç'in ölüm haberi başta ailesi olmak üzere yakın dostlarını ve sevenleri üzüntüye boğdu. Sosyal medyada Kekeç'in ölüm haberini alan sevenleri üzüntülerini yaptıkları paylaşımlarla dile getiriyor.

Yazar Sibel Eraslan, Kekeç'in vefatı üzerine, "Bizi bekle ağabey, inna lillahi ve inna ileyhi raciun..." ifadelerini kullandı.

 

Akşam Gazetesi yazarı Ahmet Kekeç koronavirüse yakalanmıştı. Kekeç'in tedavisi yoğun bakımda sürüyordu. Kekeç'in oğlu Mehmet Hakan Kekeç, twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada babasının koronavirüs testinin pozitif çıktığını ve yoğun bakımda olduğunu belirterek " Çok ciddi imtihanları aslan gibi atlatan babam Ahmet Kekeç, covid + teşhisi ile yoğun bakımda. Şafi olan Allah'tır. Allah'tan şifası için dostlarımızdan dua bekliyoruz." demişti.

AHMET KEKEÇ BİYOGRAFİSİ

Ahmet Kekeç 3 Ocak 1961 tarihinde Malatya'da dünyaya geldi.

Sırasıyla Atatürk İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Atatürk Lisesini okudu. Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü'nden atıldı. Aylık Dergi, Mavera ve Yöneliş dergilerinde hikâye, deneme ve eleştiri yazıları yazarak yazı hayatına başladı. 1985'te ilk hikâye kitabı olan "Son İyi Şeyler"i çıkardı. Bir kısmı gazete yazılarından oluşan 10 kitabı bu dönemden sonra yayımlandı. Millî Gazete, Yeni Haber, Zaman, Vahdet, İmza ve Akit gazetelerinde muhabir, editör ve köşe yazarı gibi görevler üstlendi.

Uzun süredir gazetecilik mesleğini sürdüren Kekeç'in gazetelerde yazdığı yazılar 1997 yılında MGV Gençlik Dergisi ve Türkiye Yazarlar Birliği tarafından ödüllendirildi. Son yıllarda çalışmalarını roman üzerine yoğunlaştıran Ahmet Kekeç, 28 Şubat dönemini anlatan Yağmurdan Sonra adlı bir romana imza attı. 2006 yılından beri Star gazetesi’nde köşe yazarlığı yapıyor.

Cine5'te Rasim Ozan Kütahyalı ve Salih Tuna ile birlikte Memleket Meselesi ve Derin Mevzu adlı iki program sunmuştur. Daha sonra 24 TV'de Nagehan Alçı ile birlikte Nerede Kalmıştık, Nevin Ateş ve Mustafa Armağan ile birlikte Tarihçe, Ülke Tv'de de Turgay Güler ve Yusuf Ziya Cömert ile birlikte En Sıradışı adlı üç televizyon programını daha sundu.

 

Yorumlar