Adalet Bakanlığı KPSS ile binlerce memur alıyor

Adalet Bakanlığı KPSS puanıyla zabıt katibi, mübaşir ve psikolog dahil binlerce yeni memur alımı gerçekleştireceğini son dakika haberiyle duyurdu.

Google Haberlere Abone ol

Memur olmak isteyen binlerce adayın merakla bekledikleri haber Adalet Bakanlığı'ndan geldi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, infaz koruma memuru, mübaşir, zabıt katibi, psikolog gibi çeşitli kadrolara 13 bin 202 yeni personel alınacağını söyledi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, çeşitli kadrolarda görevlendirilmek üzere 13 bin 202 yeni personel alımı yapılacağını bildirdi.

Gül, Telegram'dan yaptığı açıklamada, "Sevgili genç arkadaşlarım, personel alım ilanımız yayımlanıyor. İnfaz koruma memuru, mübaşir, zabıt katibi, psikolog gibi çeşitli kadrolara 13 bin 202 yeni personel alıyoruz. Adalet teşkilatımızı sizlerle güçlendireceğiz. Şimdiden hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

ADALET BAKANLIĞI MEMUR ALIM ŞARTLARI NELERDİR?

Adalet Bakanlığı'na alınacak memurlarla ilgili detaylar henüz paylaşılmadı. Ancak önceki yıllarda yapılan alımlar genel olarak KPSS puanı ve birkaç özel nitelik taşıyan şartlar aranıyordu. Zabıt Katibi olanlar için genellikle Adalet Meslek Yüksekokulu mezuniyeti ya da on parmak klavye ve bilgisayar eğitimini aldığına dair sertifika gibi şartlar aranıyordu.

Adalet Bakanlığı'nda Psikolog olmak için ise KPSS puanının baz alınacağı belirtiliyor.

 

Yorumlar