18 yaşındaki genç koronavirüs nedeniyle öldü

Corona virüsün yaşlılar üzerinde etkili olduğu şeklindeki algıyı yıkan bir gelişme yaşandı. İngiltere'de 18 yaşındaki bir genç virüs salgını nedeniyle hayatını kaybetti.

Google Haberlere Abone ol

Covid-19'un sadece yaşlı insanlar üzerinde etkili olduğu düşüncesi gençler arasında rahatlığa neden oluyordu. Dünyanın birçok ülkesinde alınan önlemlere gençler tarafından uyulmuyordu. Ancak İngiltere'den gelen bir üzücü haber gençleri de endişelendirmeye başladı. Çünkü henüz 18 yaşındaki bir genç Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. 

İngiltere'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ölenlerin sayısı 281'e çıkarken hükümetin salgınla mücadele kapsamında yaptığı "sosyal mesafelendirme" uyarısının bazı İngilizler tarafından dikkate alınmadığı görüldü.

İngiltere Halk Sağlığı Kurumunun açıklamasına göre, ülkede Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 48 artarak 281 oldu. Hayatını kaybedenlerin yaşlarının 18 ila 102 arasında olduğu belirtildi. Vaka sayısı da 635 artarak 5 bin 683'e yükseldi.

18 yaşında hayatını kaybeden gencin sağlık sorunu olup olmadığına ilişkin açıklama yapılmadı. Vakaların giderek artması ve hükümetin uyarılarına rağmen bazı İngilizlerin güneşli pazar gününde toplu halde sokakta olduğu görüldü. Bunun üzerine Başbakan Boris Johnson, bir kez daha uyarıda bulundu.

Kovid-19 nedeniyle günlük yapılan basın toplantısında konuşan Johnson, "Temiz havanın kendi başına size bağışıklılık sağladığını düşünmeyin. Birbirinizden 2 metre uzakta olmalı ve sosyal mesafelendirme kurallarına uymalısınız. Bunu ciddiye alın ve uygulayın. Çünkü hayati öneme sahip." dedi.

KORONAVİRÜS İNSAN VÜCUDUNDA NASIL İLERLİYOR?

 

Yorumlar