'Milyoner' Murat Yıldırım aslen nerelidir, kaç yaşındadır?

Atv'de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasını sunan sunucu Murat Yıldırım aslen nerelidir, kimdir, kaç yaşındadır? İşte Murat Yıldırım ile ilgili merak edilen bilgiler

Google Haberlere Abone ol

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının sunucusu Murat Yıldırım aslen nerelidir, kaç yaşındadır, asıl mesleği nedir? İşte ekranların sevilen yüzlerinden Murat Yıldırım hakkında merak edilen bilgiler ve detayları:

Murat Yıldırım doğma büyüme Konyalı'dır ancak aslen Mardinli'dir.

40 yaşındadır.

İşte Murat Yıldırım'ın kısa biyografisi:

Murat Yıldırım 1979 yılında Konya'da dünyaya geldi. 

1979 doğumlu olan oyuncu Yıldırım, son günlerde adını en çok Kim Milyoner Olmak İster programını sunarak duyurdu.

Murat Yıldırım, babasının öğretmenlik mesleği nedeniyle Konya'da dünyaya geldi. 

İstanbul'da Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

İlk evliliğini Burçin Terzioğlu ile yaptı. 6 yıl sonra 2014 yılında boşandılar.

Daha sonra İngiltere'nin başkendi Londra'da tanıştığı Fas kökenli İmane El-Bani ile 13 Kasım 2016 tarihinde dünya evine girdi.

Murat Yıldırım, 2015 yılında hakkında açılan "Uyuşturucu kullanmak" suçundan 10 ay hapis alırken, örgüt kurmak ve yönetmek suçlamalarından ise suçsuz bulundu.

Murat Yıldırım, oyunculuk kariyerine Yıldız Teknik Üniversitesi'nde başladı. Okulun oyun takımına girerek 3 yıl amatör oyunculuk yaptı. 

Televizyon dünyasıyla ise ilk olarak 2003 yılında "Ölümsüz Aşk" dizisinde aldığı küçük bir rolle tanıştı.

Bir yıl sonra ise "Bütün Çocuklarım" isimli dizide rol alan Murat Yıldırım, daha sonra "Büyük Yalan" dizisinde oynadı.

İlk başrol oyunculuğunu ise 2006 yılında "Fırtına" isimli dizide yaptı. Bu diziyle üne kavuşan Murat Yıldırım, film olarak ilk başrolü "Araf" filminde aldı ve "Altın Portakal" ödülüne aday oldu.

Daha sonra "Asi" dizisinde oynadığı başrolde daha da ünlendi. 

Yıldırım, 2009 yılında "Aşk ve Ceza" isimli dizide de başrol oynadı.

2012 yılında ise "Suskunlar" dizisinde rol aldı.

"Kırımlı", "Kocan Kadar Konuş", "Güz Sancısı", "Organize İşler", "Araf", "Sonsuz Aşkı", "Ayla" ve "İlk Öpücük" filmlerinde de rol aldı.

FAS'TAN EVLENDİ

Murat Yıldırım bir dönem Faslı eşiyle yaptığı düğünle gündeme gelmişti. 

Faslı ünlü bir isim olan İman El-Bani ile dünya evine giren Murat Yıldırım Fas'ta o ülkenin geleneklerine göre düğün yapmıştı.

Faslı gelin İman El-Bani'yi Murat Yıldırım'a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan istemişti.

Faslı gelin El-Bani, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Murat için ailemden beni istemesi büyük bir şeref. İlk düğünümüzü Türkiye’de Türk geleneklerine göre yaptık. Murat’ın ve ailesinin ülkemde Fas ve Arap geleneklerini görebilecekleri bir düğün daha yapmak istedim." demişti.

Yıldırım ise, "Öncelikle bir aile olduğumuz için çok mutluyum, ayrıca iki ülkenin bu düğünde birleşmesinden dolayı çok mutluyum. Bir kişiyi seversiniz sonra onun ülkesini ve insanlarını seversiniz, ben önce İman’ı sevdim ardından Fas’ı, o da önce beni sevdi sonra Türkiye’yi. Eşim ve ailesi çok güzel bir düğün hazırlamış, eşime ailesine ve Fas halkına teşekkür ediyorum. Ülkeler savaşarak değil ancak düğünlerle birleşir." demişti.

Yıldırım’ın babası Mehmet Salih Yıldırım da Fas’ı çok sevdiklerini belirterek, "Ailecek burada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu ülkenin halkını çok sevdik, bizi çok güzel karşıladılar, açıkçası bu kadar muhteşem bir karşılamayı beklemiyorduk. Gelinimizden çok memnunuz, ailesiyle tanışmak ve onlarla beraber vakit geçirmek çok güzel." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz Oyuncu Murat Yıldırım için facetime üzerinden El-Bani ailesinden kızlarını istemiş ve olumlu cevap almıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra çifte evlilik hediyesi olarak Kur'an-ı Kerim hediye etmişti.

Sosyal medyadan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür eden Murat Yıldırım, "Bana manevi babalık yaptınız sonra da en güzel hediyeyi gönderdiniz." ifadelerini kullanmıştı.

KİM MİLYONER OLMAK İSTER CANLI İZLE

Kim Milyoner Olmak İster Son Bölüm İzle

Kim Milyoner Olmak İster 18 Mayıs 2019 Cumartesi günü saat 20.00 itibariyle hayranlarının karşısına çıktı. 

Efsane program Kim Milyoner Olmak İster ATV ekranlarında Pazartesi ve Cumartesi akşamları saat 20:00'de meraklıları ile buluşuyor. 

Ancak ocak ayı boyunca yeni bölüm yayınlanmamıştı.

Ocak ayı boyunca Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının eski bölümlerinden yapılan kolajlardan oluşan özel bölümler yayınlanmıştı.

Sadece yılbaşı özel programında yeni bir bölüm yayınlanmıştı.

En yüksek ödüllü yarışma programını ünlü oyuncu Murat Yıldırım'ın sunumu ile izleyiciye keyifli ve heyecanlı anlar yaşatıyor.

Kim Milyoner Olmak İster Yarışması toplam 12 sorudan oluşuyor.

Katılımcıya 4 joker ve 2 baraj hakkı tanınıyor.

KİM MİLYONER OLMAK İSTER BAŞVURU FORMU

12 soruyu da bilmeniz durumunda, yarışma size milyoner olmayı vaad ediyor.

Kaynak: Son Haberler

Yorumlar