Ermenistan'a ait tank imha edildi

Ermenistan'ın işgal altında tuttuğu Karabağ'da Azerbaycan tarafından düzenlenen operasyonda bir tank imha edildi

Ermenistan'a ait tank imha edildi
24 Nisan 2016 Pazar 12:51

İşgal altındaki Karabağ'da Ermenistan-Azerbaycan gerilimi devam ediyor. Son olarak cephe hattında çıkan çatışmada Ermenistan ordusuna ait bir tankın mürettebatı ile "imha edildiği" bildirildi.

Konuyla ilgili Azerbaycan Savunm Bakanlığından yapılan açıklamada, cephe hattında operasyonların durdurulmasına yönelik mutabakatın bir kez daha Ermenistan ordusu tarafından ihlal edildiği belirtildi.

Ermenistan tarafından vurulan Azerilere ait bir ev...
Ermenistan tarafından vurulan bir köy evi...

Karabağ'ın Ağdere bölgesinde toplanan Ermeni birliklerin 23 Nisan akşam saatlerinden itibaren Terter ilindeki bazı yerleşim birimlerini büyük çaplı silahlar, havan topları ve toplardan ateşe tuttuğu kaydedildi. Ermenistan ordusunun 122 milimetrelik D-30 obüs topları da kullanılmakla yaklaşık 20 mermi attığı ifade edildi.AZERBAYCAN ORDUSU KARŞILIK VERDİ

Gerilimin devam ettiği temas hattına toplanan Ermeni tanklarının Azerbaycan mevzilerine ateş açtığı ve saldırı girişiminde bulunduğu, Azerbaycan ordusunun da karşılık verdiği belirtildi. Çatışmada, Azerbaycan mevzilerine yaklaşmak isteyen bir tankın vurularak mürettebatıyla birlikte imha edildiği kaydedildi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'nın açıklamasında, saldırı girişimde bulunan Ermeni birliklerin geri çekilmek zorunda kaldığı, toplarının ise cevap ateşleriyle susturulduğu bildirildi.

Azerbaycan ordusunun hiçbir kayıp vermediğini ifade edilen açıklamada, karşı tarafın provokasyonlar yaparak Azerbaycan'ı aktif askeri operasyonlara tahrik etmeye çalıştığı, benzer olaylarda tüm sorumluluğun Ermenistan askeri siyasi rejiminde olduğu vurgulandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×