TÜSİAD bu kez Boydak'lara sahip çıkmadı

Boydak Holding'in sahiplerine yönelik paralel yapı operasyonu sonrası bir açıklama yapan TÜSİAD, 1 Kasım öncesinin sert açıklamasından daha farklı bir açıklama yaptı. 1 Kasım öncesi, "Bu gidişat son bulsun" diyerek hükümete çağrı yapan TÜSİAD bu kez 'hiçbir kurum ve kişi yasal her hangi denetim ve soruşturmadan muaf değildir ve hesap verebilir olmalıdır' açıklamasında bulundu

TÜSİAD bu kez Boydak'lara sahip çıkmadı
04 Mart 2016 Cuma 15:23

Son Haberler Logo

TÜSİAD, Yönetim Kurulu Üyesi Memduh Boydak'ın gözaltına alınmasına ilişkin bir açıklamada bulundu. Ancak açıklamada dikkat çeken bir ayrıntı göze çarptı. 1 Kasım seçimleri öncesinde Boydak Holding'e yapılan operasyondan sonra hükümete sert çıkan TÜSİAD, bu kez daha farklı bir açıklama yaptı. 1 Kasım öncesinde "Bu gidişat son bulsun" diyen TÜSİAD, bu kez "Herkes hesap verebilmeli" dedi. 

TÜSİAD, Yönetim Kurulu Üyesi Memduh Boydak'ın gözaltına alınmasına ilişkin bir açıklamada bulundu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: Yönetim Kurulu Üyemiz Memduh Boydak'ın gözaltına alındığı haberini üzülerek öğrendik. Hukuk devletinde iş dünyası da dâhil hiçbir kurum ve kişi yasal her hangi denetim ve soruşturmadan muaf değildir ve hesap verebilir olmalıdır. Demokrasi ve hukukun üstünlüğüne olan güvenimizle, sürecin en kısa sürede tamamlanacağına ve Sayın Boydak'ın görevlerine geri döneceğine inanıyoruz.

1 KASIM ÖNCESİ FARKLI AÇIKLAMA YAPMIŞTI

TÜSİAD, 1 Kasım seçimleri öncesinde, 16 Eylül 2015 tarihinde bir kez daha gözatına alınan Memduh Boydak hakkında yaptığı açıklamada sert ifadelerle hükümeti hedef almıştı. 

Bildiri eklinde yapılan açıklamada, "Yönetim Kurulu üyemiz Sayın Memduh Boydak’ın bu sabah gözaltına alındığı haberi karşısında Yönetim Kurulumuz derin bir üzüntü ve kaygı duymaktadır. Memduh Boydak iş dünyasının itibarlı, saygın ve değerli bir mensubudur, Memduh Boydak’ı, hakkındaki soruşturmadan aklanarak, bir an önce aramızda görmeyi umut ediyoruz. Bu üzücü olay vesilesiyle, iş dünyasını ağır ithamlarla sürekli tedirgin eden kasvetli atmosfere dikkat çekmek ve bu gidişin son bulması gerektiğinin altını çizmek istiyoruz." ifadesi kullanılmıştı. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×