Zirve Üniversitesi Rektörü Kısa’dan 1 Mayıs mesajı

Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kısa, mesajında “Millet olarak emeği ve alın terini kutsal kabul eden bir medeniyetin mirasçıları olduğumuzdan, işçinin...

Zirve Üniversitesi Rektörü Kısa’dan 1 Mayıs mesajı
30 Nisan 2014 Çarşamba 19:33

Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kısa, mesajında “Millet olarak emeği ve alın terini kutsal kabul eden bir medeniyetin mirasçıları olduğumuzdan, işçinin ve çalışanın hakkını alın teri kurumadan verme kültürüne sahibiz. Sosyal adalet ve huzurun sağlanabilmesi, sağlıklı bir toplum oluşturulabilmesi açısından bu güzel geleneğimizi devam ettirerek gelecek nesillere aktarmada hepimize sorumluluklar düşmektedir.” ifadelerine yer verdi.

Kısa açıklamasını şöyle sürdürdü: "En yüce değer olan emeğin, alın terinin, üreterek çalışmanın gücünün kutlandığı bu günde Atatürk’ün “her fabrika bir kaledir” sözünden hareketle ekonominin kalelerinin düşmemesi, fabrika bacalarının tütmesi, sanayide makinelerin işlemesi, tarlada traktörlerin çalışması ve yüzlerin gülmesi muasır medeniyetler seviyesine çıkmanın gerekleridir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın, işçilerimizin ve emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlarım.”

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×