Zekeriya Öz: Yasal girişimlerde bulunacağız

Savcı Zekeriya Öz, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'ndan ayrıldı. Adliye çıkışında hakkındaki iddialar sorulan Zekeriya Öz, "Hepsi yasal olarak yapılıyor merak etmeyin" dedi.

Zekeriya Öz: Yasal girişimlerde bulunacağız
10 Ocak 2014 Cuma 18:14

İstanbul Başsavcı vekilliğinden Bakırköy Başsavcı vekilliği görevine atanan Başsavcı Zekeriya Öz Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'ndan ayrıldı. Makam odasının bulunduğu 4. kattan korumaları eşliğinde çıkıp kat asansörüne binerek protokol binasının eksi 1. katına inen Öz'ü, Ergenekon Soruşturması'nı beraber yürüttüğü Başsavcı Vekili Fikret Seçen, Ercan Şafak ve Cihan Kansız'ın da bulunduğu 50'ye yakın hakim savcı ve adliye personeli karşıladı. 

ALKIŞLARLA UĞURLANDI

Bina içinde meslektaşları ile el sıkışıp sarılarak vedalaşan Öz, yoğun alkışlar arasında binadan çıktı. Öz'ü uğurlayanlar arasında Başsavcı Turan Çolakkadı yoktu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı'nın bir programa katılım için saat 14.00 sıralarında adliyeden ayrıldığı öğrenildi. 

"HEPSİ YASAL OLARAK YAPILIYOR. SİZ MERAK ETMEYİN"

Öz'den önce bir koruma polisi Öz'ün çantasını ve bazı eşyalarını araca götürdü. Öz habercilerin soru bombardımanını sadece "Hepsi yasal olarak yapılıyor. Siz merak etmeyin" diyerek yanıtladı ve aracına bindi. 

"CAMDAN HABERCİLERE EL SALLADI"

Araç uzaklaşırken Zekeriya Öz'ün camdan habercilere el salladığı görüldü. 

YENİ GÖREV YERİ BAKIRKÖY ADLİYESİ'NE GELDİ

Savcı Zekeriya Öz, yeni görev yerine saat 16.15 sıralarında geldi. Öz'ün Bakırköy Adliyesine protokol kapısından giriş yaptığı sırada 16 kişilik özel güvenlik görevlisi grubunun adliyenin bahçesinde önlem aldığı görüldü. 

ZEKERİYA ÖZ YENİ ODASINA GİRMEDİ BİLE

Yeni odasına geldi, kapısını araladı, içeriye göz attı, sonra kapısını kilitleyip Bakırköy Adliyesi'nden ayrıldı.. 

İstanbul Başsavcı Vekilliğinden Bakırköy Başsavcı vekilliğine atanan savcı Zekeriya Öz,16.15'te yeni görev yeri olan Bakırköy Adliyesi'ne geldi. Öz, korumasıyla birlikte yürüyen merdivenlerden 5. kata çıkarak Başsavcının odasına gitti. Başsavcı Hadi Salihoğlu'nun adliyede olmadığını öğrenen Savcı Öz, özel güvenlik tarafından 4. kata yönlendirildi. Bir kat aşağı inen Başsavcı vekili Öz'ü 4. katta Başsavcı vekili Remzi Başkaya karşılayarak Başsavcı vekili Orhan Kapıcı'nın odasına götürdü. Öz, bir Başsavcı vekilleri Kapıcı ve Başkaya yaklaşık bir saat görüştü. Görüşmenin ardından kendisine tahsis edilen odaya kapısını aralayarak bakarak göz atan Öz içeri girmedi. Daha sonra odasının kapısını kilitledi. 17.15 sıralarından Bakırköy Adalet Sarayı'ndan ayrıldı. 
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×