Zaman ailesine yeni bir dil: Zamanarabic.com yayında

Zaman yayın grubunun Arapça içeriğe sahip Zamanarabic.com’u yayın hayatına başladı. Gelişmeyi bugün köşesinde duyuran Zaman Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Arapça yayının yeni bir ufuk açacağını belirterek, “Sadece Türkiye’yi...

Zaman ailesine yeni bir dil: Zamanarabic.com yayında
14 Temmuz 2014 Pazartesi 10:03

Zaman yayın grubunun Arapça içeriğe sahip Zamanarabic.com’u yayın hayatına başladı. Gelişmeyi bugün köşesinde duyuran Zaman Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Arapça yayının yeni bir ufuk açacağını belirterek, “Sadece Türkiye’yi değil; Ortadoğu başta olmak üzere dünyadaki gelişmeleri daha doğru anlamak için yalana bulaşmamış haberleri, derinlikli analizleri, çözüm öneren fikirleri ZamanArabic’te bulacak.” değerlendirmesini yaptı.

Dumanlı’nın konuyla ilgili yazısı şöyle: "Kim ne derse desin Zaman Gazetesi, bu ülkenin tefekkür burcundan bir bayrak gibi dalgalanıyor, Allah’ın izniyle, kıyamete kadar da dalgalanacak. Bu gazeteye yakışıksız bir üslupla saldıranlar, ayrımcılık yapanlar, nefret suçu işleyenler, haksız rekabete zemin hazırlayanlar tarihî bir hata yapıyor. Çünkü herkes sussa bile bu gazete susmaz, herkes korksa bile bu gazete korkmaz. Tam da bu yüzden Zaman kamu vicdanına mal olmuştur. Tam da bu yüzden her gün yazar kadrosuyla daha da zenginleşmekte, yayın çeşitliliğini artırmakta...

Gazeteniz bugün yeni bir adım daha atıyor: Zamanarabic.com. Artık Arap âlemi Türkiye’yi bu sahih ve bağımsız kaynaktan öğrenecek. Sadece Türkiye’yi değil; Ortadoğu başta olmak üzere dünyadaki gelişmeleri daha doğru anlamak için yalana bulaşmamış haberleri, derinlikli analizleri, çözüm öneren fikirleri ZamanArabic’te bulacak. Fikir çeşitliliğinin, tefekkür derinliğinin nasıl verileceğine dair Zaman’ın büyük bir tecrübesi var. İngilizce yayınlarımız dünyanın dört bir yanında yakından takip ediliyor. Arapça yayınımızın da yeni bir ufuk açacağından kuşkumuz yok.

Aylardır süren yoğun çalışma sonucunda fevkalade bir yayın kadrosu kuruldu. Türkçe haberlerin tercümelerinin yayınlandığı basit bir web sitesi gözüyle bakılmadı bu meseleye. Emek verildi, altyapı çalışması aralıksız sürdürüldü. Birkaç aydır sessiz sedasız sürdürülen test yayınlar ile ilgili onlarca toplantı yapıldı, yüzlerce görüş ve teklif alındı. Ve şimdi dünyaya Arapça seslenmenin zamanı geldi. Zaman ailesine yeni bir dil, yeni bir vizyon katacak ZamanArabic’e emeği geçen arkadaşlarımızı kutluyor, siz değerli okurlarımızın da görüşlerini bekliyoruz."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×