Yozgatlı öğrenciler, Gaziantep ve Şanlıurfa'yı gezdi

Yozgat'ın Yerköy ilçesine bağlı Sekili Şehit Osman Pekşen İlköğretim Okulu öğrencileri Gaziantep ve Şanlıurfa'yı gezdi.

Yozgatlı öğrenciler, Gaziantep ve Şanlıurfa'yı gezdi
23 Aralık 2013 Pazartesi 20:38

Yozgat'ın Yerköy ilçesine bağlı Sekili Şehit Osman Pekşen İlköğretim Okulu öğrencileri Gaziantep ve Şanlıurfa'yı gezdi. Sekili Belde Belediyesi ve Sekili Şehit Osman Pekşen İlköğretim Okulu'nun birlikte hazırlayıp SODES'e sunduğu "Sekili'de Sporla Sağlıklı Nesiller Yetişiyor" projesi kapsamında düzenlenen Gaziantep ve Şanlıurfa gezisine 54 kişi katıldı. Okul Müdürü Zafer Tan, gezinin sorunsuz bir şekilde tamamlandığını ve öğrenciler açısından oldukça faydalı geçtiğini söyledi.

Tan, "Beldemizde ve köylerimizde yaşayan ve birçoğu köy dışına çıkmamış çocuklarımızı böyle bir geziye götürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu projenin bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz. Projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen Yozgat Valiliği SODES proje birimine, Sekili Belediyesi'ne, Yerköy Kaymakamlığı'na, Yerköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ve ayrıca projesinin her safhasında bize yardımcı olan ve sorunsuz bir gezi geçirmemizi sağlayan öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum." dedi.

Gezi kapsamında öğrencilerin Şanlıurfa'da Balıklıgöl, Hz. İbrahim türbesi ve Harran evlerini ve Halfeti'de tekne turu yaptığını söyleyen Tan, "Urfa gezisinin ardından Gaziantep'e geçerek, Gaziantep müzesi, Hayvanat bahçesi ve Bakırcılar çarşısını gezildi." diye konuştu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×