Yılın hemşiresi, hastalarını bırakıp ödülünü almaya gitmedi

Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen 'yılın hemşiresi' ödülü bu yıl Van'ın Çatak ilçesinde görev yapan hemodiyaliz hemşiresi Nurdan Budak Çakı'ya verildi. Hastanedeki tek hemodiyaliz hemşiresi olan Çakı, hastalarının bırakıp...

Yılın hemşiresi, hastalarını bırakıp ödülünü almaya gitmedi
01 Temmuz 2014 Salı 17:48

Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen 'yılın hemşiresi' ödülü bu yıl Van'ın Çatak ilçesinde görev yapan hemodiyaliz hemşiresi Nurdan Budak Çakı'ya verildi. Hastanedeki tek hemodiyaliz hemşiresi olan Çakı, hastalarının bırakıp ödülünü Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan almaya gidemedi.

Hemşireler ve Ebeler Günü nedeniyle her yıl Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde yılın hemşiresi ödülü, bu yıl çalışma azmi ve güler yüzüyle hastaların ve çalışma arkadaşlarının sevgisini kazanmayı başaran Nurdan Budak Çakı'ya verildi. 3 yıldır Çatak Devlet Hastanesi'nde görev yapan tek hemodiyaliz hemşiresi olan Çakı, hastalarını bırakıp ödülünü Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan alamayınca onur plaketi ödülünü Van İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Acar'ın elinden aldı.

Plaketi veren Sağlık Müdürü Dr. Bilal Acar, hemşireliğin mecburen değil ancak sevilerek yapılabilecek bir meslek olduğunu belirterek hemşire Çakı'yı kutladı. Dr. Acar konuşmasına şöyle devam etti: "İlimizi temsilen seçilmenizde ve özelikle Doğu Bölgesinde görev yapmanız şüphesiz ki sağlık hizmetlerimizin sunumunda, hakkaniyetle, hoşgörü ve insan sevgisiyle göstermiş olduğunuz gayret etkin olmuştur. Zaten Hemşirelik mecburen değil, ancak sevilerek yapılabilecek bir meslektir. Bu yüzden; bilginiz, tecrübeniz, iyi niyetiniz ve samimiyetinizle sunduğunuz hizmetlerin hasta ve yakınları tarafından algısı da yine müspet olacaktır. Bu vesile ile şahsınızda sizi ve sağlığımızı emanet ettiğimiz tüm hemşirelerimizin anlamlı gününü kutlar, benimsemiş olduğunuz meslek etiği ile çalışmalarınızın ve başarılarınızın devamını dilerim." diye konuştu.

Hemşire Nurdan Budak Çakı ise hastalarıyla iletişiminin çok iyi olduğunu belirterek, "Bu ödülü almak beni çok mutlu etti. Ailem bana her konuda destek oldu, Annem ve babama beni iyi bir birey olarak yetiştirdikleri için çok teşekkür ediyorum." dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×