Yediveren kermesi dualarla açıldı

Çorum'un Alaca ilçesinde Yediveren Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, maddi durumu iyi olmayan öğrenciler yararına kermes açtı.Derneğin bayan gönüllülerinin Zile Caddesi Kağızman Mobilya karşısında düzenlediği kermes; Alaca Engelliler...

Yediveren kermesi dualarla açıldı
26 Mayıs 2014 Pazartesi 11:38

Çorum'un Alaca ilçesinde Yediveren Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, maddi durumu iyi olmayan öğrenciler yararına kermes açtı.

Derneğin bayan gönüllülerinin Zile Caddesi Kağızman Mobilya karşısında düzenlediği kermes; Alaca Engelliler Derneği Başkanı Avukat Ahmet Görür, Alaca Sosyal Yardımlaşma ve Eğitime Katkı Derneği Başkanı Ali Yağlı, Feza Eğitim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Kasımoğlu, Yediveren Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Zehra Öztürk, Alaca ÇESDER Şube Başkanı Fahri Kelleci, Fem Dershanesi Müdürü Veysel Demir, Hüseyin Gazi Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Hasan Maral ve ilçe halkının katılımıyla dualarla açıldı.

Kermeste bayanların el emeği göz nuru çeyiz, Alaca'nın meşhur kültürel yemeği hingal, et döner, giyim malzemesi, ayakkabı, tatlılar, börekler Miraç Kandili'ne özel aşure satışa sunuldu.

Dernek Başkanı Zehra Öztürk, ''Kurulduğumuz günden beri tek amacımız yardıma muhtaç öğrencilere ve ailelere yaptığımız yardımlarla bir nebze de olsa onları mutlu etmek. Bu vesile ile kermes açtık. Kermes alanımızı lokanta usulüne çevirdik. Gelen yardımseverler aileleriyle birlikte gelip oturup yemek yiyebiliyor. Bu kermesin gelirleri yardıma muhtaç öğrencilerin ihtiyaçlarının giderilmesi için kullanılacak. Kermesimizin mübarek üç aylara ve Miraç Kandili'ne denk gelmesi de bizi ayrıca sevindirdi. Kermesimiz bir hafta sürecek. Bütün Alaca yardımseverlerini kermesimize bekliyoruz.'' dedi. CİHAN

Yediveren kermesi dualarla açıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×