Yamanlar halkoyunlarında Avrupa Şampiyonu

İtalya’nın San Nicandro şehrinde düzenlenen 12. ANAPIE Uluslararası Okullar Halkoyunları Festivalinde Gaziemir Özel Yamanlar Hüseyin Göktanır Ortaokulu 11-17 yaş kategorisinde Avrupa Şampiyonu oldu.

Yamanlar halkoyunlarında Avrupa Şampiyonu
15 Nisan 2014 Salı 11:18

İtalya’nın San Nicandro şehrinde düzenlenen 12. ANAPIE Uluslararası Okullar Halkoyunları Festivalinde Gaziemir Özel Yamanlar Hüseyin Göktanır Ortaokulu 11-17 yaş kategorisinde Avrupa Şampiyonu oldu. Artvin yöresi oyunları ile büyük beğeni kazanan Yamanlar öğrencilerine ödülleri Festival Başkanı Dr. Matteo Gioiosa tarafından verildi. Başarılı öğrencileri havalimanında aileleri ve okul yöneticileri sevinçle karşıladı.

Özel Yamanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sebahattin Kasap, “Öğrencilerimiz ülkemizi ve kültürümüzü başarı ile temsil ederek ülkemize Avrupa Şampiyonluğunu getirdiler. Bizleri mutlu ettiler.”dedi.

ANAPIE (NATIONAL ASSOCIATION FRIENDS PARKS ITALIAN AND EUROPEAN) NEDİR?

Avrupa ülkelerindeki öğrenciler, öğretmenler ve veliler arasında fikir alışverişini teşvik etmeyi amaçlayan A.N.A.P.I.E, İtalya'nın Puglia bölgesinde San Nicandro Garganico kentinde, ANAPİE Kültür Derneği'nin organizasyonu ile düzenleniyor. Festivalde dans, müzik ve milli kostüm konularında yarışmalar yapılıyor. CİHAN

Yamanlar halkoyunlarında Avrupa Şampiyonu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×