Yakutiye Belediyesi'nin desteği ile boksta başarıya imza attı

Erzurum Yakutiye belediyesinin gençlerin elinden tutan uygulamaları boksta başarıyı getirdi.

Yakutiye Belediyesi'nin desteği ile boksta başarıya imza attı
14 Ocak 2014 Salı 17:43

Erzurum Yakutiye belediyesinin gençlerin elinden tutan uygulamaları boksta başarıyı getirdi. Yakutiye Boks takımı Türkiye Genç Erkekler Boks Şampiyonası'nda 81 kiloda Muhammet Aydın ile gümüş madalya aldı. Muhammet Aydın, imkan sağladıkları için Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’a teşekkür etti.

Mersin'in Erdemli ilçesinde 6 – 12 Ocak günleri arasında düzenlenen Türkiye Genç Erkekler Boks Şampiyonası'nda Yakutiye Belediyesi Boks takımı yeni bir başarıya imza attı. Yakutiye Boks Takımı 81 kiloda Muhammet Aydın ile gümüş madalyayı Erzurum’a getirdi. Yakutiye Belediyesinin spor imkanı sağladığı gençlerden biri olan Muhammet Aydın, “Başkan Ali Korkut’un gençliğe bakışının sonucu bize sağlanan imkanlar ile spor yapıyoruz. Başarı da geliyor. Destekleri için Ali Korkut’a teşekkür ediyorum. Önceliğim eğitim, ama sporda da başarılı olmayı arzuluyorum. Bize sağlanan imkanların karşısında teşekkürümüzü madalya ile yapıyoruz. Daha büyük başarılar için çalışacağım” dedi.

Sporun her dalında gençliğe imkan sağlamayı anlayışlarının gereği olarak gösteren Başkan Ali Korkut ise, “Biz belediye olarak çeşitli kesimlere spor imkanı sağlıyoruz. Gençlerin elinden tutuyoruz. Amacımız, spora yatkın ve eğitimde başarılı olan bir gençliğin oluşması. Kahve köşesinde, internet kafede değil, spor salonunda spor yapan genç arzuluyoruz. Onların başarısı bizleri mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

Merkez İmam Hatip Lisesi 10. sınıf öğrencisi olan Muhammet Aydın, hedefinin altın madalyalar kazanmak için her geçen gün kendisini bir adım öteye götürmenin gayretinde olduğunu söyledi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×