Yağmur’un davasında adli tıp uzmanı dinlendi

Almanya'da geçtiğimiz yıl Hamburg’da gençlik dairesinin gözetimi altında olduğu sırada ailesinin yanında geçirdiği iç kanama sonrası ölen üç yaşındaki Yağmur’un anne-babası hakkında açılan davanın son duruşmasında yeni detaylar...

Yağmur’un davasında adli tıp uzmanı dinlendi
06 Temmuz 2014 Pazar 20:13

Almanya'da geçtiğimiz yıl Hamburg’da gençlik dairesinin gözetimi altında olduğu sırada ailesinin yanında geçirdiği iç kanama sonrası ölen üç yaşındaki Yağmur’un anne-babası hakkında açılan davanın son duruşmasında yeni detaylar ortaya çıktı.Yağmur’u ölümünden yaklaşık bir yıl önce muayene eden doktoru vücuttaki yaraların darp izleri olduğu şüphesiyle adli tıp doktorundan yardım istemiş. Yağmur’un pankreasının iltihap kaptığını kaydeden adli tıp uzmanı, bunun ancak bel kemiğine şiddetli bir şekilde bastırmayla olabileceğini belirtti.

Yağmur’un ağır bir beyin kanaması da geçirdiğini kaydeden uzman,bununda ancak bir çocuğun güçlü bir şekilde sallanması yada kafasının duvara çarpılmasıyla olabileceğini iddia etti. Adli tıp uzmanı bu sonuçlardan sonra suç duyurusunda bulunduğunu belirtti.Bu arada mahkemeye tanık olarak çağrılan Yağmur’un babası Hüseyin Y.nin amcası ise yeğeninin başına bir şey gelir korkusuyla kendisinden kızı Yağmur’u almasını istediğini belirterek, “Ben kendisine gençlik dairesine gitmesini önerdim” dedi.

Bir önceki duruşmada Yağmur’un mutlu günlerinden görüntülerin gösterildiği sırada baba Hüseyin Y. elindeki tespihi anneye fırlatarak ‘onu sen öldürdün, niye ağlıyorsun’ diye bağırmasına anne Melek Y. nin “Yine her zamanki tehditlerin. Şimdi gerçek yüzünü gösteriyorsun” şeklinde gerçekleşen tartışma üzerine davaya ara verilmişti. Yağmur’un annesi hakkında öldürmeye, babası hakkında da ölüme göz yumma suçlarından dava açılmıştı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×