Yabancı öğrencilerden muhteşem tatlar

Çukurova Üniversitesi Dış İlişkiler Birimi tarafından “Uluslararası Yemek Günü” düzenlendi.

Yabancı öğrencilerden muhteşem tatlar
18 Nisan 2014 Cuma 11:53

Çukurova Üniversitesi Dış İlişkiler Birimi tarafından “Uluslararası Yemek Günü” düzenlendi. Avrupa Birliği LLP/Erasmus Öğrenim Hareketliliği kapsamında eğitim için Çukurova Üniversitesi'ne gelen yabancı uyruklu öğrenciler, ülkelerine özgü milli yemekleri yapıp hünerlerini sergiledi.

Her dönem düzenlenen ve geleneksel hâle gelen etkinlik yine renkli görüntülere sahne oldu. Almanya, Polonya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Romanya, İspanya, Portekiz, İtalya ve Hollanda’dan eğitim için gelen öğrencilerin hazırladığı yemeklerin sunulduğu alakart restorandaki etkinliğe, akademisyenler ve Türk öğrenciler de katıldı. Öğrenciler kendi elleriyle hazırladıkları yöresel yemekleri konuklara, yine ülkelerine özgü gösteriler eşliğinde ikram etti.

Bu tür etkinlikleri düzenlemelerindeki amaçlarının, farklı ülkelerden gelen öğrencilerin kültürel kaynaşmasının sağlanması olduğu belirten Dış İlişkiler Birimi Başkanı Prof. Dr. Harun Arıkan, “Eğitim için Üniversitemizi tercih eden öğrencilerimizin Türk öğrencilerle kaynaşmasını sağlamak için yaptığımız sosyal etkinliklerimiz devam edecek.” dedi.

10 Avrupa ülkesinden 62 Erasmus öğrencisine ev sahipliği yaptıklarını belirten Prof. Dr. Harun Arıkan, eşsiz doğa manzarası ve kaliteli eğitimiyle dünya üniversiteleriyle yarışan Çukurova Üniversitesi öğrencisi olmanın, Avrupa’dan gelen öğrenciler için eşsiz bir seçenek olduğunu söyledi.
Uluslararası Yemek Günü etkinliği, Prof. Dr. Harun Arıkan öncülüğünde yabancı öğrencilerle çekilen selfie ile son buldu.
CİHAN

Yabancı öğrencilerden muhteşem tatlar


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×