Vatandaşlar çevre yolunun bitmeden ilçe merkezindeki yolun yapımına tepkili

Gaziantep’in İslahiye ilçesinden geçen çift şeritli yolda yapılan yenileme çalışmalarında alınmayan tedbirler can kaybına neden oluyor. Çevre yolu tamamlanmadan ilçe merkezindeki çift şeritli yolun bir şeridi kapatılarak, trafiğin çift...

Vatandaşlar çevre yolunun bitmeden ilçe merkezindeki yolun yapımına tepkili
23 Mayıs 2014 Cuma 16:18

Gaziantep’in İslahiye ilçesinden geçen çift şeritli yolda yapılan yenileme çalışmalarında alınmayan tedbirler can kaybına neden oluyor. Çevre yolu tamamlanmadan ilçe merkezindeki çift şeritli yolun bir şeridi kapatılarak, trafiğin çift yönlü olarak tek şeritten verilmesi, bununla birlikte ağır tonajlı TIR araçlarının da hızlı bir şekilde bu tek yönde seyretmesi tehlike oluşturuyor.

Önceki hafta bir motosiklet sürücüsünün TIR’a çarpması nedeniyle ağır yaralanan 24 yaşındaki genç, Gaziantep Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak yoğun bakıma alınmış, 4 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra vefat etmişti. Yine şehir merkezinden hızlı seyreden bir TIR aracı, karşıdan karşıya geçmek isteyen Hayriye Yücel adındaki kadına çarptı. Ağır yaralanan yaşlı kadın ambulansın da gecikmesi sonucu emniyetin aracı ile hastaneye kaldırıldı. Gaziantep Devlet Hastanesi'ne sevk edilen kadının durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

Şehir merkezindeki bu tehlikeli trafik akışına vatandaşlar tepki göstererek, “Neden çevre yolu bitirilmeden şehir merkezinden geçen yol çalışmalarına başlandı. Önce çevre yolunu bitireceklerdi, sonra trafik akışını çevre yoluna vererek ilçe merkezindeki yolu yapacaklardı. Bu ne acele?“ diyerek öfkelerini dile getirdiler.

İlçenin şehir merkezinden geçen yolda hızlı şekilde seyreden yüzlerce TIR'ı adeta görmezden gelen trafik ekiplerine de tepki gösteren vatandaşlar, “Hizmetin bedelini kanımızla mı ödeyeceğiz? Hadi diyelim siyasi hesaplar üzerine çevre yolu bitirilmeden şehir merkezindeki yolun yapımına başladınız. Günde yüzlerce ağır tonajlı TIR son sürat şehir merkezinden geçiyor. Peki trafik bugüne kadar ne yaptı? Bu kazalardan en az siyasiler kadar onlar da vebal altındalar” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

CİHAN

Vatandaşlar çevre yolunun bitmeden ilçe merkezindeki yolun yapımına tepkili


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×