Van TEM Müdürü Serdar Bayraktutan da görevden alındı

Van Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla 6 ilde eş zamanlı yapılan El Kaide operasyonu sonrası Kilis'ten sonra Van TEM Şube Müdürü Serdar Bayraktutan da görevden alındı.

Van TEM Müdürü Serdar Bayraktutan da görevden alındı
14 Ocak 2014 Salı 19:18

Van Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla 6 ilde eş zamanlı yapılan El Kaide operasyonu sonrası Kilis'ten sonra Van TEM Şube Müdürü Serdar Bayraktutan da görevden alındı. Bayraktutar’ın yerine Van Tanık Koruma Şube Müdürü Turgut Tatar getirildi.

Van merkezli 6 ilde yapılan El Kaide operasyonu sonrası Kilis Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Devlet Çıngı'nın görevden alınmasının ardından, Van Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Serdar Bayraktutan da görevden alındı. Bayraktutan'ın yerine Tanık Koruma Şube Müdürü Turgut Tatar getirildi.

Van merkezli Adana, Gaziantep, İstanbul, Kilis ve Kayseri'de El Kaide örgütüne yönelik eş zamanlı kapsamlı operasyon yapıldı. Operasyon kapsamında Van’da aralarında El Kaide'nin Ortadoğu'da ikinci ismi olduğu iddia edilen İbrahim Ş. ile birlikte 18 kişi gözaltına alındı.

Görevden alınan Serdar Bayraktutan, terör soruşturmalarındaki uzmanlığı ve akademik birikimiyle biliniyor. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde uzun yıllar görev yapan ve önemli terör operasyonlarını yöneten Bayraktutan'ın 'Anne Ben Geldim' isimli bir de kitabı bulunuyor. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×