Vali Lekesiz Satranç turnuvasında ilk hamleyi yaptı

Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz Türkiye satranç finaline ev sahipliği yapan İskenderun’da öğrencilerle satranç oynadı ve ilk hamleyi başlattı. Türkiye ‘Okullar arası Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Türkiye Birinciliği Satranç Yarışmasına’...

Vali Lekesiz Satranç turnuvasında ilk hamleyi yaptı
27 Mayıs 2014 Salı 15:28

Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz Türkiye satranç finaline ev sahipliği yapan İskenderun’da öğrencilerle satranç oynadı ve ilk hamleyi başlattı.

Türkiye ‘Okullar arası Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Türkiye Birinciliği Satranç Yarışmasına’ 280 sporcu katılırken, final önemli maçlara ev sahipliği yapacak. Açılış öncesinde saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Final müsabakasının açılış konuşmasını ise Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Taşkın gerçekleştirdi. Taşkın, turnuvanın çok önemli bir organizasyon olduğunu ve ev sahibi olmaktan dolayı keyif aldıklarını belirti. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise ev sahipliğinden dolayı çok mutlu olduklarını kaydederek, “Türkiye’den gelen tüm öğrenci ve ailelerine çok teşekkür ediyorum. Öğrenci çocuklarımıza başarılar diliyorum. Satranç beyni geliştirmek için çok önemli bir spor dalıdır” dedi.

İskenderun Kaymakamı H. Hasan Özyiğit de yaptığı açıklamada, “Öncelikle sizi cesaretinizden dolayı kutluyorum. Satranç gibi önemli bir spor dalına da önem verdiğiniz için ayrıca sizleri tebrik ediyorum. Satranç kendinizi hayatın olumsuz şartlarına karşı savunmanızı öğretecektir” diye konuştu. Son olarak Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz ise, “Hatay’ımız farklı dinlerin, farklı kültürlerin bir arada kardeşçe ve dostça yaşadığı çok özel bir coğrafyadır. İskenderun’da bu kültürlere ev sahipliği yapan nadide bir kentimizdir. Bu sebeple İskenderun’da böylesi önemli bir organizasyonun düzenlenmesi satranç sporu adına çok önemli bir gelişmedir. Bu bağlamda satranç organizasyonlarına her zaman destek veriyoruz ve yarışmaya katılan siz değerli gençlerimizi tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların arından ise Vali Lekesiz’in hamlesiyle Türkiye satranç final müsabakası başladı. CİHAN

Vali Lekesiz Satranç turnuvasında ilk hamleyi yaptı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×