Vali, firma temsilcileri ile ‘istihdam’ı konuştu

Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, ilde ciddi istihdam imkanı sağlayan firma temsilcileri ile bir araya geldi.

Vali, firma temsilcileri ile ‘istihdam’ı konuştu
18 Nisan 2014 Cuma 14:08

Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, ilde ciddi istihdam imkanı sağlayan firma temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantının konusu ise istihdam, istihdamda devletin katkıları, eksiklikler ve ne yapılabilir gibi konular firma temsilcileri ile görüşüldü.

Vali Zahmet Zahteroğulları başkanlığında yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Nurullah Ertaş, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, Organize Sanayi Bölge Müdürü Mustafa Gülen, İŞKUR İl Müdürü İsmail Yalçın ve firma yetkilileri katıldı. Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, ilde bulunan ve il için ciddi istihdam imkanı sağlayan firma temsilcileri ile bir araya geldi. İŞKUR Yönetim Kurulu’na bir dosya hazırlayacağını ifade eden Vali Zahteroğulları, istihdam konusunda ne gibi eksikliklerin olduğu, devletin istihdama katkısı çerçevesinde uygulanan politikaların yeterli olup olmadığı, işverenlerin bu konudaki istekleri gibi konularda fikir alışverişi yapacaklarını kaydetti.

“EKSİKLİKLERİ BULACAĞIZ”

Firma temsilcileri ile görüşülecek fikirler doğrultusunda rapor hazırlayacağını ve İŞKUR Yönetimi'ne sunacağını kaydeden Vali Zahteroğulları, sözlerine şöyle devam etti: “Ben daha önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda Müsteşar Yardımcılığı ve İŞKUR Yönetim Kurulu Üyeliği yaptım. Bu çerçevede aktif istihdam politikalarının oluşturulmasında katkılarım oldu. Şimdi Ankara’da kararları alınan politikaların sahada uygulanmasının nasıl olduğunu Allah bize yerinde görmeyi nasip etti. Biz yakın zamanda İŞKUR Yönetim Kurulu’nu ilimize misafir edeceğiz. Bazı politikaların sahada nasıl uygulanabildiğini, eksiklikleri yerinde görmelerini onlara da tavsiye ettim. İşte bundan önce sizlerle fikir alışverişine bulunmak istedim, dersimizi çalışacağız ve bir rapor hazırlayacağım. Eksikliklerimiz neler, neler doğru, neler eksik, neler yaparsak daha iyi sonuçlar alırız gibi konuları konuşacağız." Toplantıda daha sonra ise firma temsilcileri ile görüş alışverişinde bulunuldu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×