Vali eşi Arzu Aydın, Kurtalan ilçesinde ziyaretlerde bulundu

Siirt Valisi Ahmet Aydın’ın eşi Arzu Aydın, beraberinde Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Bayar’ın eşi Fatma Bayar, vali yardımcılarının eşleri Asuman Pala, Sinem Yörük ile İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Şenol Yeloğlu’nun eşi Fatma Yeloğlu ile birlik.

Vali eşi Arzu Aydın, Kurtalan ilçesinde ziyaretlerde bulundu
18 Mart 2014 Salı 14:48

Siirt Valisi Ahmet Aydın’ın eşi Arzu Aydın, beraberinde Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Bayar’ın eşi Fatma Bayar, vali yardımcılarının eşleri Asuman Pala, Sinem Yörük ile İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Şenol Yeloğlu’nun eşi Fatma Yeloğlu ile birlikte Kurtalan ilçesini ziyaret ederek, gezi ve incelemelerde bulundu.

Kurtalan Kaymakamı M. Mustafa İmamoğlu ve eşi Emel İmamoğlu ile bazı kurum müdürlerinin eşleri tarafından karşılanan Arzu Aydın, Kaymakam M. Mustafa İmamoğlu’ndan bilgi aldı. Arzu Aydın, ilk olarak Kurtalan Kaymakamlığı bünyesinde kurulan Aile Destek Merkezi'nin 'Mutlu Kadın, Mutlu Aile' projesi kapsamında bayanlara yönelik açılan deri kösele çanta ve cam seramik kurslarını başarı ile tamamlayan 74 kursiyere sertifika dağıtım törenine katıldı. Daha sonra Aile Destek Merkezi'nde (ADEM) hizmet veren kreşte, çocukların doğum günü kutlandı, çeşitli hediyeler verildi.

Vali eşi Arzu Aydın ve beraberindekiler, daha sonra 'Nihat Özdemir Mikro Kredi Kurtalan Şubesi'nin kredi dağıtım törenine katıldı. Slayt gösterisi ile başlayan törende konuşan Mikro Kredi Şubesi Müdürü İdris Tuaç, bugüne kadar ilçede 800 kadına kredi kullandırdıklarını belirterek, "Ev kadınlarına verdiğimiz kredileri taksitlendirdik. Taksitlerin geri ödeme oranının yüzde 100 olması ilçemizin başarısını göstermektedir. Yeni programımızla kadınların, kozmetik ve çeşitli ürünlerin satışını yapmalarını hedefliyoruz." dedi. Konuşmaların ardından 10 kadına bin TL’lik kredi çeki törenle dağıtıldı.

Kurtalan Kilim atölyesini de ziyaret eden Arzu Aydın ve beraberindekiler, atölye hakkında yetkililerinden bilgi alarak, kilim dokuyan kızlarla bir süre sohbet etti, daha sonra ilçeden ayrıldı.
CİHAN

Vali eşi Arzu Aydın, Kurtalan ilçesinde ziyaretlerde bulundu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×