Vali, çalışanlarla egzersiz yaparsa...

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Sağlık Bakanlığı Alo 182 Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) Merkezi çalışanları ile egzersiz yaptı.

Vali, çalışanlarla egzersiz yaparsa...
20 Mart 2015 Cuma 17:11

Şahin, hareketsiz yaşantımızın zararlarına dikkat çekmek için MHRS merkezinde düzenlenen etkinlikte, hareketsiz çalışmanın zorluğuna değindi.

Teknoloji arttıkça şahısların devinim kabiliyetinin azaldığını belirten Şahin, şöyle konuştu: 'Buradaki hareketsizlik bu biçimde olursa evde de tıpkı biçimde devam eder. Ağrılardan kurtulmak istiyorsak devinim kabiliyetimizi, alışkanlığımızı artırmamız lazım. Burada oturup 10 m. sonra arabaya binip, oradan inip eve gitmek dinlenmek değil, sağlığını kaybetmektir. Hareket etmeyi alışkanlık biçimine getirmek lazım.'

Şahin, programla masa başı sporu etkinliği başlattıklarını anlatım ederek, 'Bakın göreceksiniz 5-10 dakika sizi dinlendiriyor. Beyninizin çalışması, karar verme kabiliyetinizin yüceldiğini göreceksiniz. Bundan sonra burada çalışan arkadaşlar gündelik masa başı spor yapacaklar. Oturarak çalışanlar, 15 dakika boyunca boyun, bel kol, omuz ve ayaklara yönelik egzersiz yapacak' diye konuştu.

Şahin, konuşmasının arkasından antrenör eşliğinde MHRS çalışanlarıyla masa başı egzersizleri yaptı. Egzersizler bununla birlikte görüntülü şekilde da izlendi.

MHRS çalışanı Gökçe Özçakır da AA muhabirine yaptığı izahatda, oturarak hizmet vermenin bel ve boyun ağrılarına sebep olduğunu söyledi.

Sürekli oturmanın ayak bileklerinin şişmesine de yol açtığını dile getiren Özçakır, 'Günlük yapacağımız egzersizler yardımı ile kan dolaşımımız hızlanacak ve daha sıhhatli çalışacağız' dedi.

Etkinliğe, İl Sağlık Müdürü Muhsin Kişioğlu ve Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak da katıldı.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×