Üniversitede öğrenci profili değerlendirildi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü tarafından ‘Kuruluşunun 7. Yılında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğrenci Profiline Sosyolojik Bir Bakış’ konulu konferans düzenlendi.Üniversitenin...

Üniversitede öğrenci profili değerlendirildi
16 Mayıs 2014 Cuma 16:03

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü tarafından ‘Kuruluşunun 7. Yılında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğrenci Profiline Sosyolojik Bir Bakış’ konulu konferans düzenlendi.

Üniversitenin Fen Edebiyat Fakültesi Konferans salonunda gerçekleştirilen akademik ve idari personel ile öğrencilerin katıldığı konferansa Sosyoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hasan Yavuzer ve Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Burak Kahraman konuşmacı olarak katıldı. Yrd. Doç. Dr. Hasan Yavuzer, konferansta yaptığı konuşmada 2013-2014 eğitim-öğretim yılı güz döneminde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde öğrenimlerini devam ettiren ön lisans ve lisans öğrencilerinin tamamını kapsayan bir anket çalışması yaptıklarını söyledi. Anket sorularının Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından elektronik ortamda öğrencilere ulaştırıldığını, isteyen öğrencilerin ankete katılmalarının sağlandığını dile belirten Yavuzer, yüksek lisans, doktora ve formasyon alan öğrenciler dışında kalan 10 bin 310 öğrenciden 2 bin 894’ü bayan, 2 bin 731’i ise erkek olmak üzere toplam 5 bin 625 öğrencinin ankete katıldığını söyledi.

Verilerin sosyolojik bir bakış açısı ile değerlendirildiğini dile getiren Yavuzer, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin Kuruluşunun 7. Yılında yapılan bu çalışmaya büyük önem verdiklerini ifade etti. Yavuzer, konuşmasının devamında alt yapı ve fiziki yapılanma ile birlikte Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nin 544 akademik, 271 idari personel, 20 ülkeden 71’i yabancı uyruklu olmak üzere 11 bin 615 öğrenci ile 7 yıl gibi kısa bir zamanda hem ulusal hem de uluslararası arenada önemli bir konuma yükseldiğinin altını çizdi.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Yrd. Doç. Dr. Ahmet Burak Kahraman ise yaptığı sunumda ankete katılan öğrencilerin cinsiyet, geldikleri eğitim kurumu, anne babalarının eğitim ve meslekleri, ailelerinin aylık gelir durumu, üniversitemizi kaçıncı sırada tercih ettikleri, kaçıncı girişlerinde kazandıkları, Nevşehir’de nerede kaldıkları ve üniversitemizi tercih nedenleri hakkında katılımcılara detaylı bilgiler verdi. Konferans konuşmacılara teşekkür belgesi takdimi ile son buldu. CİHAN

Üniversitede öğrenci profili değerlendirildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×